Foto: Latvijas armija/Flickr

Portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana  likumdošanas grozījumiem, kas noteiktu Latvijai nelojālu personu izraidīšanu no valsts un Latvijas Republikas pilsonības atņemšanu.

“Steidzamības kārtā nepieciešams izstrādāt jaunu likumu vai veikt šādus grozījumus par Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no Latvijas un Latvijas Republikas pilsonības atņemšanu. Sabiedrība no tā iegūs drošu vidi, kas novērsīs draudus un stiprinās Latvijas valsti. Kopā ar lojāliem cittautiešiem tas stiprinās latviešu pašapziņu un pārliecību, ka mūsu valsts, kurā mēs dzīvojam, mācāmies un strādājam, ir nedalāma arī uzskatos par nacionālām vērtībām, teritoriju, principiem, likumiem un valodu,” teikts parakstu vākšanas pieteikumā.

Pieteikumu iesnieguši gājiena – sapulces “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma” organizatori. No vajadzīgajiem 10 000 parakstu šobrīd savākti 4 819.

Jāpiebilst, ka, sākoties Uzvaras pieminekļa demontāžas darbiem, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norādījis: “Ja kāds ārvalstnieks (neatkarīgi no valstspiederības) tiks pieķerts pretlikumīgās un nesankcionētās darbībās pieminekļa Uzvaras parkā demontāžas laikā, viņš/a tiks iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā un izraidīts no valsts.”

Jau vēstīts, ka pirmdien, 22.augustā, saistībā ar plānoto pieminekļa kompleksa demontāžu Uzvaras parka teritorijā sākušies būvlaukuma iekārtošanas darbi.

Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange informējis, ka «process ir sācies», piebilstot, ka šobrīd notiek sagatavošanās darbi objekta demontāžai – tiek uzstādīts būvdarbu žogs pa iekšējo perimetru, kā arī atbilstoši drošības protokolam tiks uzstādīts pārējais žogs aptuveni pusotra kilometra garumā.

Savukārt no 23.augusta objekta teritorijā tiks ievesta tehnika, kas nozīmē, ka tiks sākti sagatavošanās darbi gan baseina ūdens atsūknēšanai, gan pagraba, gan skulptūru un obelisku demontāžai.

Komentējot pieminekļa demontāžas metodi, Lange uzsvēra, ka gan projektēšanas laikā, gan veicot pārrunas ar būvniekiem, tika apskatītas visas iespējamās metodes. Objektu gāzīs, neizmantojot sprāgstvielas. Konkrētus pieminekļa demontāžas datumus Rīgas domes izpilddirektors neatklāja.

Lasiet arī: Uzvaras parkā sāk iekārtot pieminekļa demontāžas laukumu

Savukārt Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs uzsvēra, ka VP ir izstrādājusi sabiedriskās kārtības un drošības plānu, kura izpildē ir iesaistīta gan pašvaldības policija, gan Valsts drošības dienests.

Iedzīvotāji tiek aicināti bez vajadzības nedoties uz būvobjektu. Tāpat virs būvobjekta ir noteikts bezpilota gaisa kuģu aizliegums.

Jebkuri mēģinājumi pilotēt gaisa kuģus virs objekta tiks novērsti, un personas sauktas pie atbildības,» sacīja Pumpurs.

Pēc šī gada 9. un 10.maija notikumiem Uzvaras parkā 11.maijā portālā ziedot.lv tika sākta ziedojumu vākšanas kampaņa Okupācijas pieminekļa nojaukšana, kurā līdz 27.jūnijam tika saziedoti 268 385,60 eiro objekta Uzvaras parkā demontāžai.

Komentējot to, kas notiks ar sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem, Lange sacīja, ka tiks noslēgts līgums ar ziedot.lv, un līdzekļi tiks novirzīti būvgružu aizvākšanai.

youtube icon
Abonēt youtube