Foto: Pexels

Polijas Policijas Centrālais izmeklēšanas birojs savācis pierādījumus, ka Polijas vistām, tītariem un pīlēm dota lopbarība, kurā izmantota neatļauta sastāvdaļa – tehniskā eļļa.

Uz tehniskās eļļas bāzes tiek ražotas smērvielas un biodegviela, un to izbarošana dzīvniekiem ir aizliegta un bīstama to veselībai un patērētājiem, informē Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija (LAPNA).

Polijā bāzētais Vācijas uzņēmums Berg&Schmidt jau vairākus gadus Polijas putnu barības ražotājiem piegādāja izejvielas, kuru sastāvā konstatētas neatļautas vielas. Šobrīd atbildīgās instances ir uzsākušas izmeklēšanas procesu, lai izmeklētu lietas apstākļus, tai skaitā – lai noteiktu, vai piesārņotā barība ir ietekmējusi putnu gaļas kvalitāti Polijas broileru audzētavās.

Lasiet arī: VIDEO | Haoss krievu armijā: pārsēju vietā paketes, pūžņojošas brūces un nemieri

Par šo gadījumu publicēts ieraksts arī Eiropas Pārtikas un barības ātrās reaģēšanas sistēmā.

Latvijas Apvienotā putnkopības nozares asociācija apliecina, ka tās lielākie biedri mājputnu barību gatavo paši no Latvijas izcelsmes izejvielām un ka mazākie ražotāji iegādājas vietējo barības ražotāju gatavo produkciju, tādejādi Polijas izcelsmes neatbilstošā barība nav nonākusi LAPNA biedru saimniecībās un to saražotās olas un gaļa droši var lietot pārtikā.

youtube icon
Abonēt youtube