Egils Levits un Krišjānis Kariņš. Foto: Ilmārs Znotiņš/Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

Valsts prezidents Egils Levits Ministru prezidenta amatam topošās valdības veidošanai otrdien, 22.novembrī, nominējis Krišjāni Kariņu.

Levits un Kariņš tikās, lai pārrunātu valdības deklarācijas pirmo uzmetumu, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Šodien mēs pārrunājām valdības deklarācijas pirmo melnrakstu, kuru pašreizējais Ministru prezidents man atsūtīja vakar. Esmu to rūpīgi izskatījis. Tajā ir paredzēti pieci bloki. Viens ir drošība un ārpolitika, kur ir izskaidrots, ko valdība darīs. Nākamais bloks – ārkārtīgi svarīgs – ir izglītība. Tur vēl, manuprāt, ir rūpīgi jāpiestrādā, sevišķi augstākās izglītības, zinātnes un tehnoloģiju jautājumos. Tad ir enerģētika, klimats un vide. Tā ir jauna politika Latvijā, kas ir jākonsolidē kā atsevišķs politisks virziens līdzīgi kā visā pārējā Eiropā saskaņā ar Eiropas Savienības uzstādījumiem. Tad ir konkurētspēja visplašākajā nozīmē un dzīves kvalitāte, kur ir norādīts no cilvēku viedokļa, kādu politiku vedīs šī koalīcija, lai uzlabotu dzīves kvalitāti dažādās jomās,” norāda Levits.

“Ir minētas svarīgākās prioritātes. Es teiktu, ka šīs prioritātes ir vēl tālāk jāizstrādā, lai tās būtu detalizētāk iezīmētas. Galvenais, apskatot šo deklarāciju un diskutējot par to ar Kariņa kungu, man ir radusies pilnīgi skaidra pārliecība, ka šī koalīcija ir pietiekoši stabila, tai ir pietiekoši daudz kopīgu uzstādījumu, kas var būt par pamatu šīs koalīcijas darbībai nākamajos četros gados,” tā Valsts prezidents.

Pēc viņa teiktā, “bāzē, kas ir ielikta pirmajā deklarācijas melnrakstā, ir tādi uzstādījumi, kas varētu gan ekonomiskajā jomā, gan sociālajā jomā nest mūsu sabiedrībai nopietnus uzlabojumus, ja tie tiks izpildīti. Tādēļ es šodien arī parakstīšu rīkojumu par Kariņa kunga aicināšanu par Ministra prezidenta kandidātu, lūgšu viņu sastādīt Ministru kabinetu, lai pēc tam dotos uz Saeimu to apstiprināt.”

Lasiet arī: Publiskoti jaunākie dati par Ukrainas karā mirušajiem civiliedzīvotājiem

“Pēc tam, kad kabinets būs izveidots un ieguvis uzticības balsojumu Saeimā, būs vēl arī precīzāks valdības rīcības plāns, kurā deklarācija tiks pārvērsta konkrētā rīcībā. Šis darbs, kas nav bijis viegls kopš Saeimas vēlēšanām, ir panācis to, ka ir saliedējusies jauna koalīcija, un šī koalīcija ir darbspējīga un arī ar labu gribu turpmākajos četros gados darboties kopā mūsu valsts labā,” uzsver Levits.

Kā ziņots, Valsts prezidents 24.oktobrī ticies ar Krišjāni Kariņu un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” pārstāvjiem, lai pārrunātu jaunās koalīcijas veidošanas sarunu gaitu, un pēc tikšanās paziņojis, ka koalīcijā būs trīs partijas – “Jaunā Vienotība”, “Apvienotais Saraksts” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Kā zināms, jaunajā Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – ”Jaunā vienotība”, ”Zaļo un zemnieku savienība”, ”Apvienotais saraksts”, ”Nacionālā apvienība”, ”Stabilitātei!”, ”Latvija pirmajā vietā” un ”Progresīvie”. Savukārt ”Attīstībai/Par!” nepārvarēja 5% barjeru, paliekot tieši aiz “svītras” un iegūstot 4,97% balsu, liecina CVK vēlēšanu rezultāti no visiem 1 055 iecirkņiem.

youtube icon
Abonēt youtube