Foto: LaKi-photography/Flickr

Gaisa spēku bāzē Lielvārdē svētdien, 11.decembrī, nolaidās ASV bruņoto spēku lidmašīna C17, ar kuru ASV bruņotie spēki atgādāja pirmos divus no Latvijas pasūtītajiem četriem helikopteriem UH-60M “Black Hawk”.

2018.gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja četru helikopteru “Black Hawk” iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, slēdzot starpvaldību līgumu ar ASV, kuras līdzfinansējums veido 15,5 miljonus ASV dolāru.

Atlikušo divu helikopteru piegāde plānota līdz 2023.gada beigām, informē Aizsardzības ministrija.

Gaisa spēku piloti un tehniķi kopš 2020.gada ir piedalījušies vairākos apmācību kursos, lai apgūtu šo gaisa kuģu vadīšanu un tehnisko apkopi.

“Šis ir sen gaidīts bruņojuma papildinājums, kas ļauj Gaisa spēkiem sasniegt jaunu spēju līmeni, ar jaunajiem un modernajiem “Black Hawk” helikopteriem nomainot padomju savienībā ražotos “Mi-17″, kuru resursi jau bija izsmelti. Jaunā tehnika palīdzēs gan militārajās darbībās, gan, ja nepieciešams, arī glābšanas darbos un cita tipa operācijās,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Lasiet arī: Hermanis: Mums nav jānodarbojas ar Krievijas krievu problēmām

Abi helikopteri Latvijai ir piegādāti daļēji izjauktā veidā, tādēļ turpmākajās dienās tiks veikti nepieciešamie tehniskie darbi, lai varētu veikt plānotos testa lidojumus.

Saistītās tēmas: Black HawkHelikopteriLatvijas armija

youtube icon
Abonēt youtube