Foto: Pixabay

Ar klausītāju un žūrijas balsojuma palīdzību noskaidrotas 15 dziesmas, kas turpinās sacensību par 2022.gada vērtīgākās popa un roka dziesmas titulu Latvijas Radio 2 aptaujā “Muzikālā banka”.

Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums “Muzikālās bankas 2022” apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notiks 28.janvārī īsi pēc plkst.21.00 Latvijas Radio 2 un LTV1 tiešraidē no Daugavpils Olimpiskā centra, informē Latvijas Radio.

Apkopojot lielā fināla balsojuma pirmos rezultātus, par vērtīgāko dziesmu “Muzikālās bankas 2022” finālā sacentīsies šādas 15 dziesmas (norādītas alfabēta secībā):

“Brīnišķīga diena” – Dons, rolands če

“Gads bez kalendāra” – Prāta Vētra, Asnate Rancāne

“Ielai pāri” – Ivo Fomins, Tipa

“Ko vairāk man vajag” – MESA

“Kur saule” – Aminata, Būū

“Laternas”- Sudden Lights

“Lieka štuka” – Citi Zēni

“Līgava” – Bermudu Divstūris, Auļi

“Mīlestības kontrabanda” – MARTA

“Muoseņa” – Tautumeitas, Renārs Kaupers

“Pie upes” – Shipsea

“Pie vienas uguns” – The Sound Poets

“Sarunāsim parunāt” – Miks Dukurs, Veiv

“Tavs pieskāriens” – Dons

“Zelta važas” – Dārta Stepanova

“Šobrīd ir izkristalizējušās tās 15 dziesmas, kas turpina dalību finālā. “Muzikālās bankas” finālšovā atkal gaidāma krāšņa mūziķu satikšanās ar klausītājiem, kad dzirdēsim un redzēsim gan gada labākās dziesmas un to izpildītājus, gan pirmatskaņojumus un viesus. Varu atklāt, ka uz skatuves kāps ne tikai finālisti, bet arī izcili viesi – grupas “Dzelzs Vilks” un “Triānas Parks”, kā arī Marija Naumova, kura ieskandinās savu jubilejas gadu un citi mūziķi. Tāpat skatītājus gaida, manuprāt, ļoti spēcīgs atklāšanas priekšnesums kopā ar simfonisko orķestri, kori un solistiem,” stāsta Latvijas Radio 2 direktors Kaspars Mauriņš.

Mauriņš arī atklāj, ka “Muzikālās bankas 2022” finālšovu šogad vadīt uzticēts talantīgajam Latvijas Nacionālā teātra aktierim Igoram Šelegovskim, kurš mūziķu aprindās zināms arī kā reperis indigo.

“Muzikālās bankas 2022” fināla dziesmas vērtē arī neatkarīga un profesionāla žūrija, kurā piedalās operdziedātāja Sonora Vaice, pianists Andrejs Osokins, diriģents Jurģis Cābulis, dziedātāja un vokālā pedagoģe Beāte Zviedre, grupas “Pienvedēja piedzīvojumi” mūziķis Māris Žigats, mūziķis un komponists Aigars Voitišķis, komponiste un grupas “Latvian Voices” dziedātāja Laura Jēkabsone, komponists un producents Edgars Vilcāns, Latvijas Nacionālā teātra dziedošais aktieris Raimonds Celms, kā arī kultūras redaktors un mūzikas apskatnieks Kaspars Zaviļeiskis.

Par savu mīļāko kompozīciju var balsot reizi dienā www.muzikalabanka.lv. Klausītāju un ekspertu vērtējums pirmajās divās balsošanas kārtās veido 50% : 50%. Savukārt finālšova tiešraides laikā notiekošajā trešajā kārtā 50% vērtējuma ietekmēs skatītāju un klausītāju telefonbalsojums, bet atlikusī puse veidosies no 2. kārtas rezultātiem.

Lasiet arī: Francijā mirusi planētas vecākā iedzīvotāja

Arī šogad visi “Muzikālās bankas” finālisti saņems īpaši veidotas piemiņas balvas. Šogad, tāpat kā pagājušā gadā, balvas mākslinieks ir Armands Jēkabsons, kurš to veidojis atbilstoši finālšova konceptam.

“Muzikālā banka” ir Latvijas Radio 2 rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 23. reizi. “Muzikālā banka 2021” vērtīgākās dziesmas titulu ieguva “Prāta Vētra” un “Tautumeitas” ar dziesmu “Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva “Limuzīns uz krīta”, ko izpilda grupa “Citi Zēni”, savukārt trešo vietu ieņēma Dons ar dziesmu “Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”.

Saistītās tēmas: Latvijas radioMuzikālā banka 2022

youtube icon
Abonēt youtube