Foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija/Flickr

Viens no uzņēmuma darbiniekiem, kurš guva traumas ugunsgrēkā, kas pagājušajā nedēļā izcēlās uzņēmuma “Edge Autonomy” ražotnē Rīgā, gūto ievainojumu dēļ ir devies mūžībā.

”“Edge Autonomy” ir dziļi sarūgtināti, ka viens no uzņēmuma darbiniekiem, kurš guva traumas ugunsgrēkā, kas pagājušajā nedēļā izcēlās uzņēmuma ražotnē Rīgā, ir devies mūžībā. Traģiskā ziņa ir šokējusi uzņēmuma vadību un darbiniekus, un mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību šī kolēģa ģimenei. Šajā sēru laikā mēs turpināsim sniegt visu nepieciešamo atbalstu ģimenei,” informē uzņēmuma pārstāvis Dzintars Neimanis.

Kā vēstīts, 7. februāra pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks  SIA “Edge Autonomy Riga” ražošanas ēkā Mārupē. Uzņēmums ražo dronus, ko par Latvijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem sūtīt Ukrainai. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā notiek atklāta degšana un liesmas strauji izplatās, notiek uzliesmojumi, kā arī izveidojies spēcīgs sadūmojums. Konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi turpinājās arī  8. februārī.

7. februārī 15.14 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Mārupes novada Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Plkst. 19.11 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi vēl turpinājās.  600 kvadrātmetru platībā dega divstāvu ražošanas ēka, bet 20 kvadrātmetru platībā –  blakus novietotā produkcija, tāpat karstuma ietekmē bojātas trīs automašīnas, informē VUGD.

Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Lai novērstu iespējamo piesārņojumu, ugunsdzēsēji glābēji tuvumā esošajā novadgrāvī izvietoja absorbējošās bonas.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti plaši VUGD spēki – gandrīz 50 ugunsdzēsēji glābēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī Starptautiskās lidostas “Rīga” ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu. Notikuma vietā strādāja NMPD, Valsts policijas un Valsts vides dienesta pārstāvji. Mārupes novads pašvaldības policija notikuma vietā palīdzēja regulēt satiksmi. Notikuma vietā bija izveidots operatīvais štābs, kurā iesaistīti pārstāvji no dienestiem un uzņēmuma.

SIA “Edge Autonomy Riga” pārstāvis Dzintars Neimanis iepriekš norādījis, ka uzņēmums šobrīd ļoti aktīvi strādā, lai notikusī uguns nelaime atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz uzņēmuma operatīvo darbību. Vienlaikus viņš atzīst, ka zaudējuma apmērus vēl ir pāragri noteikt. “Mūsu prioritāte ir uzņēmuma darbinieki un viņu veselība. Ugunsgrēkā ir cietuši trīs mūsu darbinieki, no kuriem divi ir hospitalizēti. Uzticamies operatīvajiem dienestiem, kas strādā notikuma vietā un noskaidros notikušā cēloņus. Tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanas gaitai, atturēsimies paust minējumus par iemesliem,” informējis Neimanis.

ASV vadībai iepazīstoties ar situāciju, uzņēmuma stratēģiskajā sapulcē tika nolemts jau 9. februārī daļēji atsākt ražošanu tajās ražotnes daļās, kuras ugunsgrēks neskāra.

Lasiet arī: VIDEO | Rīgas zoo lemuru pārim piedzimis mazulis

“Mēs pateicamies visiem par operatīvo rīcību ugunsgrēka seku likvidēšanā. Šobrīd visu uzmanību veltam atbalsta sniegšanai cietušajiem un viņu tuviniekiem, kā arī darbiniekiem. Tāpat mūsu uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atjaunot uzņēmuma operatīvo darbību. Tāpēc var apstiprināt, ka jau ceturtdien plānojam atsākt ražošanu tajās rūpnīcas kompleksa daļās, kuras nav skāris uguns. Latvija ir un paliks mūsu uzņēmuma stratēģiskā atrašanās vieta,” divas dienas pēc ugunsgrēka informējis “Edge Autonomy” attīstības direktors Džošua Stinsons (Joshua Stinson).

Saistītās tēmas: dronu ražotneEdge Autonomymārupeugunsgrēks

youtube icon
Abonēt youtube