Čulpana Hamatova. Foto izgūts no Instagram @chulpanofficial

Atvainojoties skatītājiem, Jaunais Rīgas teātris (JRT) atceļ izrādi “Gogolis. Nature morte” ar krievu aktrisi Čulpanu Hamatovu vienā no lomām, kā arī izcilajiem latviešu aktieriem Gundaru Āboliņu un Kasparu Znotiņu.

“Jaunais Rīgas teātris atceļ izrādi “Gogolis. Nature morte”, jo šoreiz nav sanācis. Radoša neveiksme. Teātrī (tāpat kā dzīvē) tā mēdz reizēm notikt,” pieņemto lēmumu skaidro teātris.

Tiek atcelts ģenerālmēģinājums 27. februārī, pirmizrāde 28.februārī un izrādes 1., 2., 3., 4., 30., 31. martā un 1. un 2. aprīlī. Nauda par iegādātām biļetēm tiks atgriezta bankas kontā desmit dienu laikā. Atcelto izrāžu biļešu īpašnieki saņems kodu, kas kompensēs “Biļešu Paradīzes” komisijas maksu un sniegs iespēju iegādāties biļetes uz JRT izrādēm šajā sezonā ar 5% atlaidi. Atcelto izrāžu biļešu īpašniekiem informācija tiks nosūtīta personīgi epastos.

Izrādē, kuras režisors ir Uldis Tīrons, bija jāspēlē Čulpanai Hamatovai, Gundaram Āboliņam un Kasparam Znotiņam.

“Izrāde veidota kā lugas “Veclaiku muižnieki” mēģinājums, kurā aktieri iejūtas Gogoļa varoņu pieticīgajā ikdienā. Mīlošā pieķeršanās, kas valda starp abiem vecajiem ļaudīm, cīņā ar laiku izrādās stiprāks bruņojums nekā pārejošas kaislības un tukšas idejas – pat tad, ja mierpilnā sendienu idille ir vien rakstnieka pusnomoda sapnis,” teikts izrādes anotācijā.

Jau vēstīts, ka krievu aktrise Čulpana Hamatova, kura pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, pārcēlusies uz Latviju, ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada aktrise” par nospēlēto lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē “Post Scriptum”.

“Dārgie draugi, es esmu ļoti iepriecināta par šo balvu. Es saku lielu paldies režisoram Alvim Hermanim, visam teātrim, cilvēkiem, kas ar mani strādāja un, protams, skatītājiem. Es esmu ļoti pateicīga Latvijai, ka es varu šeit dzīvot un strādāt savā profesijā. Man tas ir ļoti svarīgi, ka šeit, Latvijā, es varu būt uz skatuves un pilnvērtīgi strādāt. Liels, liels paldies par to!” saņemot balvu, latviski teica krievu aktrise.

Lasiet arī: Daudziņš: Es negribētu, lai pārdēvē Maskavas ielu

Balvas pasniegšana krievu aktrisei izraisījusi pamatīgu viļņošanos sociālajos tīklos. Režisors Alvis Hermanis uz to atbildējis ar komentāru vietnē “Instagram”: “Visiem, kuri šodien apraksta soctīklos savu sašutumu par Čulpanu, kopīgas divas lietas: 1.nav iedziļinājušies faktos un aktrises biogrāfijā; 2.nav redzējuši izrādi “Post Scriptum”. Papildus derētu izlasīt Artura Millera lugu “Salemas raganas”, kur vislabāk aprakstīts, kā darbojas raganu medību mehānismi.”

Hamatova Jaunā Rīgas teātra trupai pievienojās šā gada aprīlī, pēc tam, kad asi nosodījusi Krievijas iebrukumu Ukrainā un pārcēlusies uz dzīvi Latvijā. Aktrise iepriekš spēlējusi divās Hermaņa iestudētajās izrādēs Maskavas Nāciju teātrī.

youtube icon
Abonēt youtube