Foto: Pexels
Dodoties atvaļinājumā uz Spāniju ar savu automašīnu vai Spānijā ceļojot ar nomas transportlīdzekli, jābūt modriem – šajā valstī aizvien izplatītāka kļūst jauna aplaupīšanas metode. Krāpnieki uz ceļa aptur automobiļus, mēģinot pārliecināt, ka auto ir aizdegusies riepa, tādejādi rodot iespēju nozagt ceļotāju mantas, brīdina “If Apdrošināšana”.
“No pagājušās vasaras līdz šim brīdim Eiropā, īpaši Spānijā un Itālijā, esam fiksējuši neparasti lielu personīgo mantu zādzību skaitu. Taču šoreiz “If Apdrošināšana” Lietuvā saņēma citādu negadījuma pieteikumu – cilvēki devās uz Spāniju, lai ceļotu ilgāku laiku, tur iznomāja auto, un uz ceļa viņu auto tika apturēts un apzagts. Nonākot šādā situācijā, ir svarīgi zināt savas tiesības un pie kā vērsties pēc palīdzības,” komentē uzņēmuma ceļojuma produkta vadītāja Inga Draule.
Zādzība notikusi, braucot pa šoseju. Lietuviešu vadīto auto apdzina kāds spēkrats, kurā braucošie sāka rādīt zīmes, ka kaut kas nav kārtībā un nekavējoties jāapstājas. Pēc tam, kad abi automobiļi apstājās, un svešā auto pasažieri izkāpa ārā, viņi ar žestiem rādīja, ka deg riepas, un, kamēr lietuvieši mēģināja saprast, kas ir noticis, viens no žestikulētājiem ātri paķēra ceļotāju somas un metās bēgt.
“Šādā situācijā galvenais ir neapjukt, bet rīkoties. Pēc zādzības nekavējoties ir jāvēršas pie policijas. Arī lietuvieši operatīvi vērsās pie likumsargiem un šobrīd Spānijas varasiestādes izmeklē notikušo,” stāsta Draule.
Viņa norāda: “Pārvietojoties ar auto, svarīgākais ir nezaudēt modrību, piemēram, arī izkāpjot, lai tikai nofotografētu skaistu ainavu, auto obligāti nepieciešams aizslēgt. Tāpat ir svarīgi, ka, ja automašīna tiek izmantota arī par naktsmītni, tad transporta līdzeklis ir jānovieto nakšņošanai speciāli paredzētos stāvlaukumos. Pieredze rāda, ka transporta novietošana tam neparedzētā vietā, var veicināt tā apzagšanu vai pat paša automobiļa nozagšanu. Šādi piesardzības mēri ir jāievēro, ne tikai ceļojot uz ārzemēm, jo šāda vai līdzīga veida zādzība var notikt arī Latvijā. Tāpēc vēl viens ļoti būtisks ieteikums piesardzībai, ja iespējams, braukšanas laikā aizslēgt automašīnu no iekšpuses, lai garnadži nevarētu pieskriet pie auto un nozagt autovadītāja mantas.”
Lasiet arī: 1864.gada Vasarsvētku rīts – ieskats Dziesmu svētku pirmsākumos
Ir novērots, ka cilvēki atvaļinājumu laikā kļūst izklaidīgāki. Pēc uzņēmuma datiem vidējā atlīdzība par mantu zaudēšanu ārvalstīs zādzības rezultātā ir 500 eiro. Pirms ceļojuma plānošanas uz citu valsti bieži vien cilvēki tiek brīdināti par nepieciešamību īpaši sargāt savas personīgās mantas tādās vietās kā metro vai vilciens. Lielpilsētās somas ieteicams nēsāt sev cieši klāt, lai vienmēr varētu pārredzēt savas mantas un tās nosargāt. Izkāpjot no automašīnas, svarīgi ir neatstāt savas personīgās mantas (telefons, soma, klēpjdators, foto/video tehnika, sporta ekipējums u.c.) uzkrītošā vietā.