Princis Harijs. Foto izgūts no Instagram @princeharryofengland

Latviski tiks izdota biogrāfija, kas kļuvusi par pasaules bestselleru vēl pirms iznākšanas šī gada janvārī. Gada otrajā pusē izdevniecība “Latvijas Mediji” izdos Lielbritānijas prinča Harija sarakstīto dzīvesstāstu “Liekais” (“Spare”).

“Pirms mātes zaudēšanas divpadsmitgadīgais princis Harijs tika uzskatīts par bezbēdīgu un ar dzīvi apmierinātu zēnu, kurš, visticamāk, tā arī nekad nekļūs par karali. Bēdas visu mainīja. Viņš cīnījās skolā, cīnījās ar dusmām un vientulību. Divdesmit viena gada vecumā princis Harijs iestājās armijā. Disciplīna piešķīra dzīvei jēgu, un mājās viņš kļuva par varoni. Taču drīz vien viņu pārņēma posttraumatiskais stress un panikas lēkmes un, kas ir pats galvenais, viņš nevarēja atrast patiesu mīlestību. Tad viņš satika Meganu, un pasauli apbūra šis pasakai līdzīgais romantiskais stāsts. Taču jau no paša sākuma Hariju un Meganu vajāja prese, pakļaujot viņus ļaunprātībai un meliem. Redzēdams, ka sieva cieš, un tiek apdraudēta viņas drošība un garīgā veselība, Harijs neredzēja citu veidu, kā novērst vēstures traģēdijas atkārtošanos un bēgt no savas dzimtenes. Pamest karalisko ģimeni reti kurš bija uzdrošinājies, un pēdējā no tiem bija Harija māte princese Diāna,” informē izdevniecība.

“Jo vairāk lasīsiet, jo mazākas iespējas, ka varēsiet to nolikt malā,” raksta kāds vietnes “Goodreads” lasītājs, kur grāmata novērtēta ar četrām zvaigznēm no piecām.

Fragments no grāmatas: “Kārtējā vēja brāzma. Savādi, bet tā man atgādināja Vecpapu. Iespējams, viņa stingo izturēšanās manieri. Vai viņa vētrainos jokus. Atcerējos kādas īpašas medības nedēļas nogalē pirms vairākiem gadiem. Kāds mans draugs, tikai cenšoties uzturēt sarunu, pavaicāja Vecpapa domas par manu nesen izaugušo bārdu, ko ģimene uztvēra kā problēmu, bet prese – kā polemikas tematu. “Vai Karalienei Princi Hariju jāpiespiež nodzīt bārdu?” Vecpaps pavērās uz manu draugu, tad uz manu zodu un atplauka velnišķīgā smaidā.

– Tā tur nav nekāda bārda!

Visi smējās. Bārda vai nebārda – tāds bija jautājums, un atlika vien prasību par bārdas audzēšanu atstāt Vecpapa ziņā.

– Lai tik aug asinskāra vikinga cienīgi vareni sari!”

Lasiet arī: FOTO | Divas meitenes un pieci puiši – Latvijā būs skatāms jauns pašmāju šovs

Izdevniecība līdz šim ir izdevusi Sāras Bredfordas sarakstītās Lielbritānijas karalienes Elizabetes II un Velsas princeses Diānas biogrāfijas. Šobrīd sagatavošanā ir prinča Filipa biogrāfija, kas pie lasītājiem dosies šī gada maijā.

Saistītās tēmas: LiekaisMegana MārklaPrincese Diānaprincis HarijsSpare

youtube icon
Abonēt youtube