Dita Lūriņa un Mārtiņš Egliens. Foto izgūts no Youtube @SvetRimm

Aktieris Mārtiņš Egliens vēl gaida mediķu slēdzienu, kā arī ziņu no Vācijas klīnikas, kad viņu tur varēs uzņemt, žurnālam “Privātā Dzīve” norāda organizācijas “ziedot.lv” pārstāve Ilze Ošāne.

No saziedotās summas pagaidām izlietoti  295, 31 eiro, kurus veido rēķini par apdrošināšanu, dzīvošanu ārzemēs un aviobiļetēm. “Šos pakalpojumus viņš vēl tikai izmantos,” izdevumam skaidro Ošāne.

Tikmēr aktiera ģimene no jebkādiem komentāriem pagaidām atturas.

Kā vēstīts, Latvijas iedzīvotāji portālā Ziedot.lv saziedojuši 50 145 eiro – piecas reizes vairāk par lūgto summu, kas nepieciešama, lai aktieris Mārtiņš Egliens varētu ārstēties Vācijā un atgūt zaudēto balsi.

Jau kādu laiku Mārtiņš juta, ka ar balsi ir problēmas. Taču pirms gada aktieris saprata, ka situācija ir nopietna, jo vairs nespēja normāli parunāt. Kopš tā laika Mārtiņš bijis pie neskaitāmiem ārstiem, izmeklējumiem un procedūrām. Apmeklēti vairāki speciālisti – LOR, neirologi, osteopāti, kineziologs, manuālais terapeits, psihiatrs, logopēds, balss treneris, adatu terapija un pat dziednieki. Diemžēl rezultātu nav.

Latvijas ārstu konsīlijs ir nozīmējis Mārtiņam procedūru, ko veic Vācijas klīnikā. Procedūra izmaksā līdz 10 000 eiro. Ir iesniegts pieteikums Nacionālajā Veselības dienestā par valsts apmaksātu ārstniecību, taču atbilde vēl jāgaida. Bet slimība negaida. Mārtiņš pēc iespējas ātrāk vēlas nokļūt klīnikā un saņemt procedūru. Ja procedūra palīdzēs, tad tā pēc kāda laika būs jāatkārto.

“Tā ir cerība atgūt gan balsi, gan spēju strādāt, gan arī iespēju būt atkal tam, kas esi! Gribas ticēt, ka tā arī būs un jau drīzumā varēšu uzrunāt gan savus mīļotos cilvēkus, gan skatītājus,” atzīst Mārtiņš un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

“Mūsu palīdzība nepieciešama talantīgajam un skatītāju iemīļotajam aktierim Mārtiņam Eglienam. Mārtiņš jau vairāk nekā 20 gadus Nacionālā teātra aktieris ar daudzām spilgtām un leģendārām lomām. Mārtiņš vadījis simtiem koncertu un pasākumu visā Latvijā. Viņam piemīt spēja precīzi sajust publikas noskaņojumu un ar savu aso mēli atraisīt pat visatturīgākos skatītājus. Skatītāji viņu iemīļojuši arī par īpašo spēju spilgti un asprātīgi parodēt politiķus. Aktiera talants sakņojas gan dvēseles smalkumā, gan nervu stiprumā, gan asā reakcijā, gan trenētā atmiņā. Talants nevar izpausties, ja nav balss. Šobrīd tieši šis – galvenais aktiera “ierocis” ir Mārtiņam atņemts,” teikts portālā Ziedot.lv.

Lasiet arī: Astrologs: Putins nenodzīvos līdz tiesai Hāgā

Palīdzēt aktierim Mārtiņam Eglienam iespējams šeit.

Saistītās tēmas: Mārtiņš EgliensZiedot.lv

youtube icon
Abonēt youtube