Foto: ivbogdan.com/Flickr

Ukrainas drošības dienests sola “atrast krievu necilvēkus”, kuri spīdzinājuši un nogriezuši galvu ukraiņu karagūsteknim. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, vēsta Unian.

Video ar notikušo izplatīts sociālajos tīklos, taču to nepublicējam ētisku apsvērumu dēļ.

Kā ziņo Ukrainas bruņotie spēki, otrdien, 11.aprīlī, tīmeklī parādījās video, kurā redzams, kā krievu karavīri “demonstrē savu zvērīgo dabu”, smagi spīdzinot ukraiņu gūstekni un nogriežot viņam galvu.

Spriežot pēc video, ukraiņu karavīrs vēl bija dzīvs, kad viens no okupantiem sāka viņam ar nazi griezt nost galvu.

Tikmēr starptautiskā izlūkošanas grupa “InformNapalm” izteikusi pieņēmumu, ka bendes jau varētu būt mirušas.

Ukrainas Drošības dienests sācis šī kara nozieguma pirmstiesas izmeklēšanu pēc Ukrainas Kriminālkodeksa 438.panta 2.daļas “Kara likumu un paražu pārkāpšana”. “Mēs atradīsim šos necilvēkus. Ja nepieciešams, mēs tos dabūsim, lai kur viņi atrastos: no pagrīdes vai no citas pasaules. Bet viņi noteikti tiks sodīti par to, ko viņi ir izdarījuši,” norāda Ukrainas bruņoto spēku vadītājs Vasilijs Maļuks.

Internetā arī iepriekš vairākkārt parādījušies video ar krievu okupantu pastrādātajiem noziegumiem. Cik izpildītu nāvessodu palicis aiz kadra, nav zināms, taču ANO apstiprinājis 15 gadījumus, kad okupanti spīdzinājuši un nogalinājuši ukraiņu karagūstekņus.

Lasiet arī: Klimata un enerģētikas ministrs: Esmu bijiis gandrīz visos cietumos

Viens no pēdējā laika kliedzošākajiem gadījumiem bijis, kad ukraiņu karavīrs nošauts pēc tam, kad izkliedzis saukli ‘Slava Ukrainai!”.

Saistītās tēmas: karš UkraināokupantiUkraina

youtube icon
Abonēt youtube