Foto: Pixabay

Visā pasaulē trešdien, 17.maijā, atzīmē Starptautisko dienu pret homofobiju, transfobiju un bifobiju. Paužot atbalstu līdztiesībai, cilvēktiesībām un domas un izpausmes brīvībai, vēstniecības, kultūrvietas un uzņēmumi Rīgā izkārs varavīksnes praida karogus.

Rīgā būs arī iespējams apskatīt pasaulē vienu no lielākajiem un unikālākajiem karogiem ar bagātu vēsturi – Gilberta Beikera karogu, informē “Riga Pride”.

Svinīgā pasākumā trešdien ar ASV vēstniecības atbalstu “Printful” saņems vienu no svarīgākajiem LGBTQ kopienas simboliem visā pasaulē – oriģinālo Gilberta Beikera varavīksnes praida karogu, kas tika radīts 1994. gadā par godu 25.gadadienai kopš Stounvolas nemieriem, kas kļuva par pagrieziena punktu LGBTQ tiesību kustībā ASV un līdz ar to arī pasaulē. Rīgā redzamais karogs ir īpašs ar to, ka to darinājis pats Beikers, kas ir varavīksnes karoga kā praida simbola radītājs. Šis oriģinālais karogs ir 30 metrus garš un 4 metrus plats un sastāv no astoņām krāsām. Nedēļu karogs būs apskatāms “Riga Pride” atbalstītāju – “Printful” galvenajā ēkā. Pēc tam karogu būs iespējams redzēt “Sexy Style” veikala skatlogā. Karogu Latvijā bija iespējams nogādāt ar ASV vēstniecības Rīgā un Eiropas Praidu Organizāciju Asociācijas atbalstu.

“Nododot šo īpašo, vēsturisko karogu “Printful”, mēs sakām paldies par atbalstu un kopā ar nepacietību sākam gaidīt “Riga Pride”. Šogad ir īpaši svarīgi nākt praidā, jo skaidri redzam, ka Latvijas likumdevēji turpina aizbildināties ar sabiedrības nesagatavotību, kas jau sen ir tikai atruna nerisināt LGBTQ cilvēku nelīdztiesību,” iezīmē “Riga Pride” līdzpriekššēdētāja Kristīne Garina. “Ir laiks sabiedrībai daudz plašāk un redzamāk parādīt savu atbalstu līdztiesībai un neļaut vairs izmantot sabiedrības vairākuma argumentu, lai uzturētu šo stagnāciju.”

Pasākums uzsāks atskaiti līdz lielākā cilvēktiesību notikuma “Riga Pride” centrālajam un galvenajam pasākumam – gājienam “Mēs visi esam Latvija” un koncertam “Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi”, kas norisināsies 3.jūnijā, tā iezīmējot, ka līdz lielajai Praida dienai palikušas vien 17 dienas.

Lasiet arī: Gobzems plāno sūdzēt tiesā Latviju un prasīt miljoniem eiro

“Riga Pride” ar plašu programmu šovasar no 29.maija līdz 4.jūnijam atgriezīsies Rīgā, lai iestātos par iekļaujošu un līdztiesīgu Latvijas sabiedrību. Nedēļas laikā norisināsies desmitiem dažādu pasākumu, tostarp Dažādības un iekļaušanas forums ar dažādu nozaru ekspertu dalību, Dažādības balvas pasniegšanas ceremonija, dažādas diskusijas, darbnīcas, izstādes, kino seansi un koncerti.

Saistītās tēmas: Riga Pride

youtube icon
Abonēt youtube