Anna Jansone. Foto: X @Džuris

“Esmu uzaudzis internetā un tiešsaistes datorspēlēs. Naids tiešsaistē, rupji personīgi apvainojumi un “es zinu kur tu dzīvo un šonakt nogriezīšu tev galvu” solījumi man ir pierasta vides daļa,” sociālajā tīklā “X” (iepriekš “Twitter”) raksta pazudušās Annas Jansones dzīvesbiedrs Juris Evertovskis, aicinot visiem draugiem, kas pārdzīvo par viņam veltītajiem komentāriem, neuztraukties.

Annas Jansones dzīvesbiedrs aktīvi komunicē sociālajajā tīklā “X” un daļai interneta lietotāju Jura Evertovska izturēšanās un uzvedība šķiet aizdomīga un nesaprotama. Komentāros tiek pausts izbrīns gan par to, kāpēc viņš joprojām netiek turēts aizdomās un ir brīvībā, gan par to, kā tas var būt, ka viņam ir īpaši jāmeklē savas sievas fotogrāfijas, ko publiskot.

“Kurš izslēdz iespēju ka viņš ir nevainīgs? Maldina policiju un visus brīvprātīgos, tur jau paskatoties uz viņa runasspējām ir acīm redzami meli un satraukums, trīcoši runā, ka kautko neatklāj nejauši, runā saraustītus teikumus, dažviet nesakarīgi, un pats sajaucās savos teikumos,” raksta kāda “X” lietotāja. “Kurš normāls vīrietis nefotografē savu sievu, ka pilnīgi jāmeklē bildes?? Nesaprotu, kāpēc šis tips vēl ir brīvībā”, “visa šī lieta paliek arvien noslēpumaināka”, “tas vīrs tāds aizdomīgs”, “viņš tik soc.tīklos zīmē kartes. (..) Rodas iespaids, ka tētuks manipulē ar meklēšanu,” tie ir tikai daži no komentāriem sociālajos tīklos un medijos, kuros cilvēki Evertovska rīcību saskata kā pārāk aizdomīgu. Daži viņam iesaka pārstāt rakstīt komentārus internetā, bet pašam iet uz purvu un meklēt pazudušo sievu.

Pats Evertovskis komentārus internetā komentē šādi: “Sabiedrībai nav jātic vienam runātājam un tas ir labi, ka cilvēki iedziļinās un domā, kā vēl varētu būt bijis. Es esmu ieinteresēts, lai tiek izmeklētas visas versijas un saprotu, ka tur ietilpst arī versija, ka es vainīgs.”

“3. novembrī man piedāvāja iespējas uzrunāt sievu ar mediju starpniecību, ko arī izmantoju. Cik esmu dzirdējis no šādu neatkarīgo ekspertu slēdzieniem, galvenās problēmas bija divas: es biju pārāk satraukts un pārāk mierīgs,” tā cilvēku viedokli par viņa izturēšanos medijos sociālajā tīklā “X” komentē Evertovskis.

Evertovskis sociālajā tīklā “X” publiskojis jaunas savas sievas fotogrāfijas, kas fotografētas no 2021. līdz 2023. gadam.

Tāpat viņš publicējis karti, kurā atzīmētas vietas, kurās pazudusī Anna Jansone jau meklēta, piebilstot, ka Anna varētu būt bijusi aptuveni trīs vai vairāk reižu pastaigās pa Ķemeru tīreļa tūristu laipām, bet tajā meža pusē, kur atrasts auto, nekad, cik zināms. Taču, pēc dzīvesbiedra sacītā, “viņa orientējās tīri labi mežos”.

Juris Evertovskis  vietnē “X” raksta, ka “ar katru pārmeklēto kvadrātmetru ir mazliet skaidrs, ka viņa aizgāja mazliet tālāk. Manās acīs tā ir cerība. Jo tālāk viņa izrādas nogājusi, jo vairāk ceļas posteriorā varbūtība, ka gājusi dzīvot nevis nomirt.”

Saistībā ar bezvēsts prombūtnē esošās 1989. gadā dzimušās Annas Jansones pazušanu, Valsts policija aicina iedzīvotājus, kuri dodas uz meža masīvu Jelgavas novadā, Valgundes pagastā, Lielā Ķemeru tīreļa purva apkaimē (pie šosejas P101, starp Liepājas šoseju un Ventspils šoseju), pievērst uzmanību, vai šajā vietā neatrodas viena litra tilpuma antifrīza pudeles baltā krāsā!

Noskaidrots, ka pirms pazušanas Anna Jansone šādu pudeli iegādājusies un, iespējams, tā bijusi viņai līdzi, informē Valsts policija.

Gadījumā, ja šādas pudeles minētajā apvidū tiek manītas, Valsts policija aicina zvanīt pa tālruņa numuru 67086785 vai 110, un sūtīt fotogrāfijas ar koordinātēm uz e-pastu: meklesana@riga.vp.gov.lv.

Valsts policija ar dienestiem turpina bezvēsts prombūtnē esošās Annas Jansones meklēšanas pasākumus – 10. novembrī Jelgavas novadā, Valgundes pagastā, Ķemeru tīrelī Valsts policijas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem veica meklēšanas pasākumus, izmantojot helikopteru.

Tāpat Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuriem ir videoreģistratori automašīnās, un kuri šā gada 1. novembrī laika posmā no plkst. 11.00 līdz 17.00 brauca pa autoceļu P101, starp Liepājas šoseju (A9), apdzīvotu vieta Kaļķis, un Ventspils šoseju (A10), apdzīvotu vietu Kūdra!

Lasiet arī: Meža kapos cer pārvietot Viļa Lāča pieminekli un rakstnieka mirstīgās atliekas

Arī  5. novembrī turpinājās plaši Jansones meklēšanas pasākumi, kuros tika iesaistīti gan Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi ar kolēģiem no VP Zemgales reģiona pārvaldes, gan Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons, sabiedriskā organizācija ”Bezvēsts.lv” un pazudušās sievietes paziņas.  6. novembrī piesaistīti ūdenslīdēji un droni, lai pārmeklētu teritorijas Jelgavas novadā, Valgundes pagastā.

Valsts policija vērš uzmanību, ka šobrīd ir svarīgi atrast pazudušo sievieti, kā arī turpinās izmeklēšana kriminālprocesā. Savukārt par katru izmeklēšanas detaļu aktīvā izmeklēšanas stadijā šobrīd publiski komentēt nav iespējams, norāda policijā.

Anna Jansone šī gada 1. novembrī plkst. 09.00 izgāja no savas dzīves vietas Rīgā, Pētersalas ielā. Policisti noskaidroja, ka 1. novembra rītā ap pulksten 9.20 sieviete ar bērnu pametusi savu dzīvesvietu ar nomas automašīnu. 2. novembrī, turpinot meklēšanas pasākumus, ap pulksten 11.00 meža masīvā Jelgavas novada Valgundes pagastā Valsts policijas darbinieki atrada minēto nomas automašīnu “Toyota Corolla”, kuras salonā diemžēl atradās miris minētais zīdainis. Saistībā ar zīdaiņa nāvi ir uzsākts kriminālprocess, un turpinās sievietes meklēšana.

Lasiet arī: Spēcīgu personību laiks – Taro horoskops 2024. gadam

Pazīmes: sieviete bija ģērbusies pelēkā pusmētelī, melnas krāsas džinsa biksēs, melnas krāsas zābakos.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube