Publicitātes foto

Jau šomēnes – 30.novembrī pirmizrādi piedzīvos Dž. Dž. Džilindžera erotiskā drāma “Ekstāze” pēc rakstnieces Karīnas Gleitneres (iepriekš Račko) skandalozā romāna “Ekstāze” motīviem. Galveno lomu filmā atveido aktrise un komponista Imanta Kalniņa mazmeita Linda Kalniņa,

No 1.decembra filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā, bet “Go3” būs pieejams arī seriāls, kas skatītājus priecēs ar padziļinātu plašāku sižetu un vēl lielāku atklātību.

Filma stāsta par savstarpējām attiecībām, kurās ir iestājusies rutīna. Tas ir mirklis, kad durvis ir atvērtas trešajam, kurš atkal ievieš dzīvē kaisles mirkļus. “Šarmantās buduāra fotogrāfes Efejas (Linda Kalniņa) laulība ir uz sabrukšanas robežas, kad viņa iepazīstas ar gleznotāju Eliasu (Eduards Johansons), kura darbnīca atrodas blakus viņas fotostudijai. Efeja nonāk kaislību, melu un intrigu virpulī, taču drīz vien šī jaunā aizraušanās kļūst par toksisku attiecību un asaru avotu. Efeja saprot, ka attiecībām ar Eliasu ir sava cena – iznīcība. Kas ir mīlestība? Kā tā rodas, un kāpēc tā ir tik viegli iznīcināma? Vai ekstāze tiešām ir cilvēka dzīves un attiecību augstākais punkts?” teikts filmas anotācijā.

“”Ekstāzes” ekranizācijas ideja pieder filmas producentam Kristiānam Alhimionokam. Kad Kristiāns mani uzrunāja, “Ekstāze” bija mana jaunākā izdotā grāmata, man personīgi sirdij vistuvākā un saturiski jaudīgākā, un sarunu rezultātā mēs nonācām pie secinājuma, ka stāstam ir lielisks potenciāls iegūt dzīvību uz lielā ekrāna, kļūstot par spilgtu, provokatīvu un Latvijā nebijuša projektu. Piedāvāt Džilindžeram būt filmas režisoram savukārt bija mans ierosinājums – cienu un apbrīnoju Džili kā erudītu, pieredzes bagātu cilvēku un profesionāli un jutos droša, ka tieši viņam varu uzticēties. “Ekstāzes” ekranizācija man kā autorei, protams, ir liels gandarījums. Šķiet gandrīz sirreāli, ka varoņi, kas reiz dzimuši un eksistējuši tikai manā prātā, tagad ieguvuši vizuālu veidolu. Domāju, ka filma pēc manas grāmatas motīviem – tas manā rakstnieces profesionālajā laika līnijā noteikti būs viens no nozīmīgākajiem stūrakmeņiem,” stāsta romāna “Ekstāze” autore Karīna Gleitnere.

Filmas “Ekstāze” režisors ir Dž. Dž. Džilindžers, viens no zināmākajiem un visvairāk apspriestajiem Latvijas teātra režisoriem. Viņš savā karjerā ir režisējis vairāk nekā 130 izrāžu. Režisors Dž. Dž. Džilindžers papildina Karīnas teikto: “Tā kā es redzēju šā stāsta potenciālu filmai, ilgi nedomādams, ar prieku piekritu veidot filmu par šo stāstu.”

Galvenajā lomā ir Linda Kalniņa  – horeogrāfe, topošā režisore un aktrise, kura studē režiju otrajā kursā. Linda līdz šim filmējusies dažādās epizodēs seriālos. Par savu lomu viņa saka: “Šī ir pirmā galvenā loma šāda mēroga projektā. Līdz šim es savu nākotni nesaistīju ar aktrises profesiju, taču šī loma man ļāva saprast tās profesijas šķautnes, kuru dēļ es to darītu vēl. Īpaši šai lomā, kur es attēloju sievieti un caur šo lomu runāju par ļoti dažādām sievietes iekšējām šķautnēm. Protams, arī no savas pieredzes, taču gan dzīvē lasītais, redzētais, gan man zināmie sieviešu dzīvesstāsti ļāva šo tēlu padarīt reālu. Es ceru, ka sievietes, kuras skatīsies šo filmu, atpazīs sevi dažādās situācijās. Tas man ir ļoti svarīgi.”

Lomās: Linda Kalniņa, Eduards Johansons, Signe Dancīte, Rihards Lepers, Telma Auziņa, Alberts Viegliņš, Lelde Dreimane un citi.

Jau vēstīts, ka filmēšana noritējusi vairākās autentiskās lokācijās kā, piemēram, Pāvilostā, Jūrkalnē, Andrejostā, fotostudijās un mākslas galerijās. “Ekstāzes” autori jau iepriekš solījuši atklātību un uzdrīkstēšanos, kādu vēl Latvijas TV skatītāji pašmāju seriālos un filmās nav redzējuši.

Lasiet arī: Astroloģe nosauc precīzu gadu un mēnesi, kad beigsies karš Ukrainā

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube