Foto: Pexels

Pēdējos gados dažādu jomu dizaineri, tostarp interjera dizaina speciālisti visā pasaulē tiecas pēc jauniem atradumiem ilgtspējīga dizaina jomā. Dabiski un otrreiz pārstrādāti materiāli un lietas, kas kalpo mūžīgi, dabas krāsas un telpaugu klātbūtne, bēniņos un lietoto preču veikalos atrasti dārgumi, kuriem dot otro dzīvi, – to visu esam piedzīvojuši šogad un turpināsim vērot arī 2024. gadā.

Nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” eksperti apkopojuši galvenos interjera dizaina modes strāvojumus, kas nākamgad ienāks mūsu ikdienā.

Filozofija. Joprojām ilgtspējīgs dizains 

Nerimstošajos centienos glābt planētas nākotni un mazināt savu nospiedumu uz vidi un radīto atkritumu daudzumu arī 2024. gadā turpināsies pārstrādātu un dabisku materiālu dominance ik uz soļa – tekstilizstrādājumos, tapetēs, lampās, mēbelēs un aksesuāros. Otrreizējā aprite un pārstrādāti materiāli joprojām būs katra sevi cienoša interjera gardēža likums. Īstos interjera dārgumus joprojām var meklēt šķūņos, bēniņos, second hand veikalos, krāmu tirdziņos, antikvariātos un pie ražotājiem, kas izmanto otrreizējās izejvielas.

Stils. Japandi un klusināta greznība

Japandi ir japāņu un skandināvu stila sajaukums, kas strauji ienācis interjera dizainā – un, šķiet, uz palikšanu. Abiem stiliem ir daudz kopīga – tīras līnijas, minimālisms, vienkāršība, dabīgi materiāli. Japandi ir mierīgs, mājīgs un ilgtspējīgs dizains, kurā atrodas vieta neitrālām krāsām, brūnajiem un zaļajiem toņiem, kvalitatīviem un dabiskiem materiāliem – kokam, akmenim, papīram un linam, dabas un augu akcentiem, dabiskai gaismai, plašām, brīvām, nepieblīvētām telpām un tādiem aksesuāriem kā grāmatas, keramikas tējas trauki, keramikas vai akmens vāzes.

Formas. Modē joprojām izliektas līnijas

Mājas ir komforta zona un drošības sala, kuras nozīme it īpaši pieaug trauksmainos laikos. Tāpēc jau pāris gadus pasaules dizaineri atsakās no asiem stūriem, leņķiem un striktām līnijām, tā vietā dodot priekšroku izliektām, viļņotām līnijām, kas atgādina ūdeni, simbolizē emociju pasauli, mātes klēpi, mieru, relaksāciju un dzīvību, sniedzot emocionāla patvēruma sajūtu. Arī 2024. gadā vēl arvien modē būs mēbeles ar izliektām līnijām un noapaļotiem stūriem.

Ornamenti. Svītras un šaha galdiņš

Toties mēbeļu auduma, aksesuāru un tapešu rakstus gan viļņotās līnijas pamet. Nākamais gads būs svītru uzvaras gājiens. Svītras ir lielisks veids, kā mēbelei vai telpai piešķirt unikālu akcentu, kombinējot dažādas krāsas vai iepludinot svītras citu ornamentu vidū, piemēram, novietojot starp puķainiem dīvāna spilveniem dažus svītrainus. Svītrainam rakstam nav jābūt kontrastējošam, tas lieliski izskatās arī ar klusinātiem krāsu toņiem, tikai piešķirot telpai nedaudz rakstura.

Krāsas. Vēsie toņi atkāpjas, siltie izvirzās priekšplānā

Šī gada dominējošie zemes toņi nekur nepazudīs arī 2024. gadā, taču kļūs košāki un siltāki. No neitrālajiem toņiem galvenie būs pasteļrozā, zaļganie, gaiši zilie un maigi dzeltenie – komfortablas atmosfēras radīšanai. Pēc gadiem ilgas vēsāku toņu dominances nākamais gads nesīs siltākas krāsas un drosmīgus krāsu akcentus. Pietiek ar vienu negaidītu, pārsteidzošu interjera priekšmetu, piemēram, interesantu krēslu vai paklāju, lai piešķirtu telpai neatkārtojamu raksturu. Paredzams, ka īpaša loma būs dažādu nokrāsu zilajiem toņiem.

Akcenti. Pamanāmi aksesuāri

2024. gadu varētu raksturot kā iespaidīgu mēbeļu un krāšņu stikla izstrādājumu ēru. Pasaules skatieni tiks pievērsti Murano stiklam – rokām darinātiem stikla traukiem, lampām un interjera priekšmetiem no Murano salas Venēcijā. 20. gadsimta otrajā pusē šie smalkie, daudzkrāsainie stikla izstrādājumi zaudēja popularitāti, taču nu atkal atgriežas modē. Līdzi tiem prožektoru gaismās iemirdzēsies arī jebkuri citi krāsaini, oriģināli stikla izstrādājumi.

Lasiet arī:  Nogalinātā Ļubkas dēls: Aizdomās turētie apzināti kurina nacionālo naidu

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: 2024. gadsinterjera tendences

youtube icon
Abonēt youtube