Eva Mežecka. Foto: Instagram @eva_mezecka

“Siguldieši, lūdzu sadodamies rokās, lai iestātos pret vardarbību ko paveicis “Dzelzs Vilks” bundzinieks Mārcis Judzis pret savu exsievu, ļoti jauku sievieti un labu māti. Mana misija ir iestāties pret vardarbību, piedodiet, ka tik atklāti, jo caur puķēm runājot ir mazāks efekts,” vietnē “Facebook”, komentējot Mārča Judža un Rūtes Judzes konfliktu, komentē Dievkalnu Svētvietas saimniece, retrītu un rituālu rīkotāja Eva Mežecka.

“Tā kā es jau piecus gadus studēju pastiprināti par narcisiem, sociopātiem, psihopātiem, tad viņu gājieni parasti ir kā no grāmatas. Tik mani pārsteidz fakts, ka tiesās nav atbilstošu ekspertu, kas to spēj redzēt un atmaskot patoloģiskos meļus, agresorus. Bieži pieņemot greizus un sausos likumos balstītus lēmumus, neiedziļinoties realitātē. Tiesu sistēmai vajag inovatīvas izmaiņas, lai tā būtu cilvēcīgi taisnīga.

Es šoreiz pastāvēšu arī par savām robežām, jo tiesā Mārcis Judzis manu Saulgriežu nodarbošanos ir saucis par sektu, jo viņa exsieva ar meitu ir dažas reizes nākušas svinēt Saulgriežu tradīcijas. Mārcis Judzis regulāri, mani, slepus nāca skatīt – manus storijus, sajutos nelabi, ka viņu pat bloķēju. Sejā rakstīts manipulators, kurš slēpjas aiz smaida un labā tēla, bet patiesībā alkoholiķis. Kuram tagad uzticēts audzināt bērnus un ar ko viņš manipulē pret exsievu, lai turpinātu viņu emocionāli iznīcināt. Pie sāna kārtējā naivā jaunā mīla, kuru drīz arī sāks iznīcināt, jo tādiem agresīviem alkoholiķiem ar nervu sistēmu ļoti švaki un tad viņi savas neirozes izgāž pret pašiem tuvākajiem, arī bērniem. Visā vienmēr vainojot citus, grozot faktus un realitāti,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta Mežecka, aicinot Siguldas domi neatbalstīt “savos pasākumos varmāku grupu “Dzelzs Vilks”, jo pret vardarbību ir jācīnās pašvaldības līmenī”.

“Es nekad neesmu apmeklējuši šādas mūzikas koncertus, jo tie ir psihei gana neveselīgi, grupas tēls nespoguļo nekādas vērtības, tās nav atbilstošas Siguldas zaļajam tēlam. Un tādā mūzikā, alkoholismā, liekulībā tagad tiks audzināta maza meitene. Pavērojiet Mārci Judzi “Instagramā” un visu sapratīsiet,” raksta Mežecka.

“Vēl bija gadījums, kad tiesa lēma par labu tēvam audzināt bērnu, nevis jaukai mātei. Drīz pēc tam, tas tēvs man pārdzēries rakstīja seksuālus perversus piedāvājumus, vispār neesot realitātē, jā, bet viņam bija sakari un nauda ar ko tiesā aizmālēt acis, kamēr tiesā māte bija emocionāla, kas ir saprotami, jo varmākām nav emociju, tik patoloģiski meli. Vai tas ir taisnīgi no Dieva plāna? Nē! Jo pie “jākļiem” un varmākām, atkarībniekiem nav labākā vieta, kur būt bērniem. Piedodiet! Pret vardarbību jācīnās kolektīvi!” emocionāli raksta Mežecka.

Pēc viņas rakstītā, tas, ka ‘Rūtas vecāki deva naudu, lai nosegtu parādu par māju, tagad tiek pagriezts par krāpšanas operāciju, interesanti gan. Bet neviens nemin, ka Judzis, “brunčus medījot”, nav bijis spējīgs būt kā vīrietis un dzēst parāda saistības, uzņēmies parādus.”

“Un kaimiņš nemin, ka nemaz negribēja pieņemt Rūtas vecāku naudu, jo gribēja pats iedzīvoties uz mājas rēķina un par viņa citām noziedzīgajām darbībām pret Rūtu, paklusēšu. Jo tās ir bijušas gana trakas un savā ziņā kriminālas. Saradušies te pilna Sigulda varmākas draugeļu un aizstāvju, kuri mēģina pataisīt Rūtu par neadekvātu. Un tādi ir policijā un citās instancēs, laikam instances šarmējis tas “Dzelzs Vilks” ar savu roku,” raksta retrītu rīkotāja.

“Bet es redzēju ko šis jāklis izdarīja ar Rūtu. Kā sagrāva emocionāli ar savu babņika dabu, agresiju un alkoholismu. Kaimiņš min, ka Rūta nesveicinās ar viņiem, lai pajautā kāpēc? Es Rūtu zinu kā ļoti jauku sievieti un labu bērnu māti, sievieti kurai interesējušas dziļākās vērtības, protams, mājās klāt neesmu stāvējusi. Īpaši viņu mazā meitiņa man liekas eņģelis, un kad klausījos stāstus, kā Judzis liedz tikties Rūtai ar mazo Astrīdu, varenībā spodrinot spalvas, ka ar savām pazīšanām Siguldā visur un manipulācijām dabūjis bērnus sev, mana taisnības kareive pamodās. Arī Indijā es lūdzu par viņiem. Dievs mani ir pieslēdzis veltīt enerģiju šai lietai, jo notikusi milzīga netaisnība pret Rūtu, bērniem. Es to daru arī mazās Astrīdas dēļ, lai viņa ātrāk var būt vairāk kopā ar mammu un Rūta var atkopties.

Un visi šie Judža biedrības aizstāvji mani tagad mēģinās saukt par traku, šizofrēniķi, narkomāni. Ha, ha. Es jūtos stipra, jo Dievs ir ar taisnību. Mani neskar visādi tur greizie draudi un komentāri. Jo esmu pārliecināta par savu tīrību un ir aizskarts mana gods, mani publiski apmelojot un pazemojot, cenšoties graut manu reputāciju, tik tāpēc, ka esmu pazīstama ar Rūtu un neatbalstu vardarbību. Kā arī varu griezties tiesā par manas reputācijas graušanu un neslavas celšanu, ko Mārcis Judzis iesāka darīt pirmais,” emocionāli raksta Mežecka.

“Jā esmu spēcīga un gana vesela, jo dažādai pašterapijai esmu veltījusi daudzus gadus. Tāpēc uz visādiem robežu pārkāpējiem, ko lieku pie vietas, viņiem esmu ļauna un viņi parasti min, ja es reiz esot tik garīga, tad man uz noziedzību esot jānoskatās tā kā Kristus mācījis, ja Tev sit, tad pagriez otru vaigu, sūti mīlestību. Nekā nebija. Es esmu par taisnību un to, lai sabiedrība mainās, lai izzūd vardarbība, meli un vairojas mīlestība, vērtības, zināšanas. Mīlestībai ir dažādas formas, ne tik klusējošā un pūkainus vārdus bārstošā. Dažreiz vajag konkrētu un stingru rīcību. Īpaši kad mazs bērns bāž roku verdošā katliņā, tad jābūt asai reakcijai,” raksta Mežecka.

“Rūtai ir veselības problēmas. Viņai psihiatrs ir izrakstījis zāles, bet viņa nedzer tās. Ir tik daudzi meli no viņas izskanējuši… Man nav spēka to visu atspēkot, un es pat negribu to darīt,” žurnālam “Kas Jauns” norāda grupas “Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis, kuru bijusī sieva Rūta Judze publiski apsūdzējusi vardarbībā.

Mūziķis pārdzīvo, ka sabiedrība pēkšņi viņu nodēvējusi par varmāku, nesagaidot tiesu lēmumu, arī grupas biedri novērsušies. Judzis izdevumam teic, ka grupas biedri taču zinājuši visu, kas patiesībā notiekot viņa ģimenē pēdējā gada laikā. Tāpat Mārcis saprot, ka pēc šī notikuma viņam dzīves nebūs: “Es nevaru vairs nekādi sevi attaisnot, jo man ir uzlikts zīmogs – varmāka.”

Viņš norāda, ka jau iepriekš bēdzis prom no šīm emocionāli smagajām attiecībām, kad ir bijis kopā ar Irinu Maliginu. “Bērnu dēļ atgriezos ģimenē. Taču nekas jau nemainījās, kļuva tikai trakāk. Es tiešām negribu stāstīt visu, kas ir bijis un piedzīvots. Ir bijušas situācijas, kad gaidot un uztraucoties, kur viņa palikusi, visādas domas nākušas prātā, mati nosirmojuši. Tie parastie manis apzīmējumi bija “kroplis” un “maisiņu vīrs”, jo es vedu mājās pārtiku. Visu mūžu esmu padarīts par draiskuli, ka man esot miljons sieviešu, bet tā nav patiesība. Rūta vienkārši mani visu laiku ir ienīdusi un, kā teikusi, neko labāku nav atradusi, tāpēc arī dzīvojusi ar mani,” izdevumam stāsta Judzis.

Mārcis Judzis izdevumam norāda, ka šobrīd visu nevar atklāt, jo ir tiesu process un viņam ir galvenais bērni un viņu labsajūta. Taču viņš izceļ divus svarīgus aspektus – Rūta neatzīstot medicīnu un bērnu izglītības sistēmu, kā rezultātā arī pati sevi ārstējusi un apmeklējusi Evas Mežeckas retrītus un rituālus, kur pielūgusi dažādas dievības. Tāpat Mārcis noliedz, ka bijušajai sievai ir vēzis. Viņš stāsta, ka esot centies atrast labākos mediķus, lai palīdzētu novērst sievai veselības problēmas, taču viņa priekšroku devusi šamaniskiem ārstēšanas padomiem.

Mūziķis izdevumam “Kas Jauns” apgalvo, ka katru dienu modinājis bērnus, lai tikai viņi dotos uz skolu, bet mamma bijusi citās domās par skolas apmeklēšanu, tādējādi bērniem ir uzkrājušās vairāk nekā simts skolas neapmeklējumu dienas. Viņš uzsver, ka vienīgais ģimenē organizējis bērnu skolas gaitas.

Lasiet ari: Jūlija Krūmiņa 80 gadu svinības izmaksājušas 70 000 eiro

Judži bija pārdevuši māju Ķekavā, kur līdz tam dzīvoja. Līdzekļi no iepriekšējās mājas tirdzniecības nosedza zemes gabala iegādi un mājas būvniecību Siguldā, bet pietrūka, lai māju pabeigtu līdz galam. Tajā brīdī, kad sākās problēmas ar līdzekļiem, lai pilnībā pabeigtu māju, viņu ģimenē sākās milzu problēmas, žurnālam “Kas Jauns” stāsta Rūtas un Mārča Judžu kaimiņš Dairis Kārkliņš.

Tieši viņš Judžiem pārdeva zemes gabalu, jo vēlējies savai ģimenes mājai līdzās labus kaimiņus.

“Īres dzīvokļa ikmēneša maksājumi pieauga, tāpēc, lai netērētu lielas summas dzīvokļa īrei, bet šo naudu ieguldītu mājas būvniecībā, lai to varētu ātrāk nodot ekspluatācijā, viņi nolēma pārcelties uz māju. Mārcim nebija uzreiz līdzekļu, lai uzbūvētu “krutu” virtuvi. Manas ģimenes klātbūtnē Rūta paziņoja, ka viņa vairs nav tādā vecumā, lai šādā virtuvē un mājā dzīvotu, tāpēc atteicās piedalīties pagaidu virtuves iekārtošanā un uz telpu sakopšanas darbiem tā arī neieradās. Mana sieva mazgāja šo māju, attīrīja pēc celtniecības darbiem, es pa naktīm par brīvu liku grīdas šai mājā, lai viņi var ievākties. Mēs visi darbojāmies, lai pēc būvniecības darbiem sakoptu šo māju, vienīgi izņēmums bija Rūta,” izdevumam stāsta kaimiņš.

“Dažus mēnešus pirms tam, kad viņi ievācās mājā, mūsu kopīgajos pasākumos Rūta uzsvēra, ka Mārcim, ja viņš ir kārtīgs vīrietis, šī māja, kurai viņš ir īpašnieks, ir jāuzdāvina sievai un abu trim bērniem. Viņa vīru motivēja šādi rīkoties tāpēc, ka mājai ir vēl viens mantinieks – Mārča dēls no viņa pirmās laulības. Tātad, ja ar Mārci kaut kas notiek, viens no mantiniekiem būs arī Mārča pirmais bērns. Nezinu, kādu iemeslu dēļ, bet Mārcis arī nokārtoja šo dāvinājumu. Tagad Mārcis mēģinās to atsaukt. Mana ģimene arī liecinās šajā tiesā, ka Rūta konstanti darbojās un manipulēja ar vīru, lai šis dāvinājums tiktu nokārtots. Viņa vienmēr ar viņu ir mācējusi smalki manipulēt,” žurnālam “Kas Jauns” teic kaimiņš.

Viņam nav skaidrs, kāpēc Judži vispār ķērušies kopīgas mājas būvniecībai, jo jau iepriekš viņus vajājušas dažādas ķibeles. “Šo gadu laikā pietiekami bieži esmu sēdējis pie viena galda gan ar Mārci, gan arī Rūtu. Jau no pirmās dienas, iepazīstot viņu ģimeni, mums ar sievu likās, ka šiem cilvēkiem nav kopā jāceļ māja, jo Rūta vienmēr visās sarunās ir paudusi, ka ienīst Mārci. Pēc divām izdzertām vīna glāzēm Rūta sāka publiski par Mārci ņirgāties un apsaukāt par kropli. Tas bija viņas mīļākais vīra apzīmējums. Tas naids pret Mārci viņai ir diezgan nežēlīgs. Rūtas pārspriedumos Mārcis nebija gana labs pelnītājs, bet vīrietis, kas nevar māju līdz galam uzcelt, kā arī citas lietas izdarīt. Esmu Mārcim vairākkārt jautājis – kā viņš pacieš sievas apvainojumus? Taču Mārcis vienmēr izvairījās no šīs tēmas,” atklāj kaimiņš.

“No savas mājas loga esmu redzējis, kas notiek viņu pagalmā, Zinu, kurš kura mantas ir metis ārā no mājas un nelaidis iekšā pa durvīm, kā arī visu pārējo. Es varu apliecināt, ka Mārcis nav nekāds despots. Uzskatu, ka viss ir sācies tāpēc, ka sieviete, saprotot, ka bezrūpīgā dzīve ir beigusies un arī no viņas tiek prasīts līdzdarboties ģimenē un sākt strādāt, sākusi šo apmelošanas kampaņu. Mārcis Judzis nav varmāka, viņš tikai prasīja vienu – lietas ir jārisina. Rūta uzskata, ka bērniem nav jāiet uz skolu, Mārcis uzskata, ka ir jāapmeklē. Viņa ir izņēmusi bērnus no skolas un likusi viņiem mācīties pašmācībā. Taču pati jau nesēdēja klāt bērniem un neskatījās, vai viņi mācās. Viņa no rīta pieceļas, iekāpj mašīnā un dodas ar apgarotajām sievietēm uz retrītiem. Bet ko tikmēr dara puika? Spēlē datorspēles un nemācās attālināti. Ko pēc tam dara Mārcis? Skrien uz Siguldas skolu un kārto bērnus atpakaļ,” izdevumam stāsta kaimiņš.

“Nedēļu pēc ievākšanās mājās Rūta saprata, ka viņiem ir lielas finanšu problēmas un Mārcis vēlas, lai sieva iet strādāt algotu darbu. Tāpēc izmeta Mārci no mājas. Viss notika bērnu klātbūtnē. Mārcim neesot mājās, izlidināja viņa personiskās mantas pagalmā, tās stāvēja dubļos un lietū. Aizklāja mājas logus ar lupatām, lai bērni neredz, ka tētis nāk mājās. Kad Mārcis atbrauca mājās, viņš, protams, netika laists iekšā,” stāsta kaimiņš.

Pēc viņa sacītā, “tiesa nolēma, ka bērniem pagaidām ir jādzīvo pie tēva, jo bērnudārzs, skolas, ģimenes ārsti un bāriņtiesa atzina, ka vienīgais, kas interesējas par bērnu mācībām un veselības stāvokli, ir tēvs,” stāsta kaimiņš, piebilstot, ka Rūta neatzīst mūsdienu medicīnu. “Viņa draudzējas ar Siguldas Zaļās villas un citām viedajām sievietēm, kas apmeklē pulciņus un spriedelē, kā tikt pie miljoniem ar vīru palīdzību.”

Lasiet arī: Astrologs Račs par nākamo gadu Latvijai: Nerādās nekas jauks

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube