Foto: Rīta kafija

Šonedēļ valsts teritorijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, kas dažviet nesīs atkusni. Termometra stabiņš pakāpsies virs 0 grādu atzīmes un sniegs pāries slapjā sniegā un lietū, tomēr valsts austrumos saglabāsies ziemai raksturīgi laika apstākļi. Nedēļas sākumā gaidāma atkala, daudzviet veidosies stiprs un bīstams apledojums! 

Gaidāms atkusnis, kas sarežģīs arī hidroloģisko situāciju – kusīs gan sniegs, gan ledus, brīdina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tuvākajās dienās laika apstākļus noteikts ciklona darbība. Naktī uz pirmdienu, 12. februāri, Latvijai no dienvidiem pietuvosies siltā atmosfēras fronte, kas arī dienas laikā turpinās šķērsos valsts teritoriju, daudzviet nesot nokrišņus, tostarp arī atkalu – sasalstošu lietu!

Uz ietvēm, ceļiem un citām virsmām veidosies stiprs apledojums, ziemeļaustrumos pat ļoti stiprs!

Arī otrdien saglabāsies līdzīgs laiks, radot apgrūtinātus un dažviet pat bīstamus apstākļus. Naktī uz otrdienu atsevišķos rajonos gaidāma miglas veidošanās, dažviet apgrūtinot redzamību. Dominēs lēns līdz mērens austrumu vējš, kas brīžiem piekrastē būs brāzmains. Nedēļas sākumā minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +2…-6 grādu robežās, bet dienās temperatūra lielākoties paaugstināsies līdz +2…-3 grādiem.

Trešdien, līdzīgi kā nedēļas sākumā, palaikam sagaidīsim  nokrišņus, taču silto gaisa masu pakāpeniski nomainīs aukstā. Pēc šī brīža prognozes, no nedēļas vidus līdz pat tās izskaņai ne tikai kļūs aukstāks, bet arī paaugstināsies atmosfēras spiediens – gan dienas, gan naktis aizritēs ar lielākoties sausu laiku, dažviet uzspīdēs saule. Dominējošais būs austrumu vējš, kas galvenokārt būs lēns līdz mērens. Gaidāms, ka naktīs valsts rietumos gaiss lielākoties atdzisīs līdz 0…-5 grādiem, austrumos -5…-10 grādiem, bet naktī uz piektdienu termometra stabiņš galējos austrumos varētu noslīdēt līdz pat -13 grādu atzīmei. Dienās gaisa temperatūra būs līdzīga – jūras piekrastē iesilstot līdz +2 grādiem, bet virzienā uz austrumiem saglabājoties aukstākam laikam, dažviet austrumos termometra stabiņam nepakāpjoties augstāk par -8 grādu atzīmi.

Lasiet arī: Pārbūvēs televīzijas torni, izbūvējot dažādas «ekstras» asu izjūtu un augstuma cienītājiem

Lasiet arī: Briedis sūkstās par milzīgo elektrības rēķinu; soctīklu lietotāji noreaģē

Lasiet arī: VIDEO | Pirmo reizi Latvijas vēsturē latviešu seriāls izvēlēts prestižam Eiropas festivālam

youtube icon
Abonēt youtube