Foto: Laura Celmiņa, Ārlietu ministrija/Flickr

Lai pārtrauktu Artura Krišjāņa Kariņa un par viņa darbu atbildīgās Ministru prezidentes Evikas Siliņas nespēju pieņemt adekvātus lēmumus par atkāpšanos vai atbrīvošanu no amata, “Apvienotais saraksts” iesniedzis ārlietu ministra Kariņa demisijas pieprasījumu.

Pagājušajā nedēļā Ģenerālprokuratūras pieņemtais lēmums par kriminālprocesa ierosināšanu apstiprināja acīmredzamo – Artura Krišjāņa Kariņa VIP lidojumos lielā apjomā izšķērdēta valsts nauda, uzskata politiskais spēks “Apvienotais saraksts”, aicinot  Kariņu uzņemties atbildību par sastrādāto un atkāpties pašam. “Taču šādas pašsaprotamas rīcības vietā viņš izvēlējās turpināt publiski sludināt savu izredzētību un acīmredzamā izšķērdībā vainot ierēdņus,” norāda AP.

“Apvienotais saraksts” uzskata, ka šāda rīcība nodara kaitējumu labai valsts pārvaldībai, samazina sabiedrības uzticēšanos saprātīgam un godīgam budžeta līdzekļu izlietojumam. “Katra diena, ko Arturs Krišjānis Kariņš turpina pavadīt augstā amatā, grauj ticību valdībai un Latvijas starptautisko reputāciju,” paziņojumā medijiem uzsver politiskais spēks.

«Kariņa VIP lidojumi ir gan kliedzošs izšķērdības, gan politiska gļēvuma apliecinājums. Skaidrs, ka ne jau Valsts kancelejas darbinieku prātos radās vēlme pēc greznības un privilēģijām. Nožēlojums ir mēģinājums slēpties aiz ierēdņu mugurām uzgrūžot tiem vainu par paša izredzētības sajūtas radītu bezatbildību,»  domā Saeimas deputāts, “Apvienotā saraksta” līdzpriekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Jau vēstīts, ka publiskus atbalsta vārdus Kariņam paudusi viņa dzīvesbiedre Anda. “Es aprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem Pasaulē. Krišjānis ir komandas spēlētājs. Viņa komanda visus šos gadus ir bijusi Latvijas tauta, es un mūsu ģimene,” tā atklātā vēstulē, ko publiskojusi sociālajos tīklos, norāda bijušā premjera, tagadējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa dzīvesbiedre Anda.

“Man sāp, ka daļa viņa ģimenes šobrīd vēršās pret savu komandas biedru. Krišjānis nav lidojis atpūsties, ēst vai dzert uz Latvijas tautas rēķina. Pie mana vīra rokām nav pielipis ne cents. Esmu pārliecināta, ka Krišjānis ir bīstams ierocis cīņā pret Krievijas izvērsto hibrīdkaru un Orki to zina. Man kauns par mūsu presi, lētticīgiem, zaglīgiem un patmīlīgiem tautiešiem, kas šobrīd apmelo manu vīru. Tāpat esmu vīlusies mūsu Valsts prezidenta un “Jaunās vienotības” komandas atbalsta trūkumā,” publiskotajā vēstulē norāda Kariņa dzīvesbiedre.

“Es ticu Ukrainas uzvarai un ticu tam, ka taisnība nav pusceļā starp patiesību un meliem. Nepadodamies, esam kritiski, esam vienoti! Tikai visi kopā mēs esam spēks, kas uzvarēs brutālo Krievijas diktatūru, atbrīvos Ukrainas un arī Krievijas tautu no Orku žņaugiem. Slava Ukrainai! Dievs svētī Latviju!” vēstulē raksta Anda Kariņa.

Reaģējot uz Kariņam piešķirto Ukrainas apbalvojumu, Anda Kariņa vēstulē raksta: “Lepojos ar savu vīru Arturu Krišjāni Kariņu! Paldies Ukrainas tautai par šo augsto apbalvojumu! Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Krišjānis darija visu, kas viņa spēkos, lai atmodinātu aizmigušo Eiropu un atvērtu Pasaules acis uz to, kas ir Krievija, cik svarīgi ir būt vienotiem, aktīviem un dāsniem, lai palīdzētu Ukrainai cīņā pret Orku zemi. Aicinu neklausīties pareģos un miermīļos, kas aicina izkārt balto karogu Ukrainā. Tā ir arī mūsu dzīvība un mūsu brīvība, par ko lej asinis Ukrainas tauta.”

Jau vēstīts, ka Kariņš 28. februārī no Ukrainas vēstnieka Latvijā Anatolija Kucevola (Anatolii Kutsevol) pieņēma Ukrainas valsts apbalvojumu – pirmās šķiras “Nopelnu ordeni” (The Order of Merit, First Class).

Lasiet arī:  VP aicina ziņot par sievietēm, kuras bijušas gaidībās, taču šobrīd neaprūpē zīdaini

Lasiet arī:  Lasmaņa izteikumu dēļ Lonerte sola vērsties Valsts drošības dienestā

Lasiet arī: VIDEO | Domājot, ka mikrofons izslēgts, latviešu žurnālists tiešraidē rupji nolamā ministru

Lasiet arī: Fortūnas favorīti jeb piecas veiksmīgākās Austrumu horoskopa zīmes

Lasiet arī: «Klusējiet, maitas!” – propagandists Solovjovs apsauc Belgorodas iedzīvotājus, kuri sūdzas par apšaudēm

Lasiet arī: ISIS paziņo par jauniem plāniem atriebties Krievijai

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube