Dons. Foto: Instagram @dons_lv

Jau pēc nepilna mēneša, 7. maijā, mūzikas entuziastu skatieni būs vērsti Zviedrijas pilsētas Malmes virzienā, kur norisināsies 2024. gada “Eirovīzijas” dziesmu konkurss. Šogad Latviju pārstāvēs tautā iemīļotais mūziķis Dons, kas daudziem skatītājiem sniedz cerību, ka beidzot Latvijai izdosies nokļūt konkursa finālā, taču “Betsafe” bukmeikeri uz situāciju liek raudzīties piesardzīgāk.

Mūziķis Dons (īstajā vārdā Arturs Šingirejs) Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē “Supernova” pārliecinoši triumfēja ar dziesmu “Hollow”, kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu “Lauzto šķēpu karaļvalsts”. Dziesmas versija latviešu valodā šī gada janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā “Muzikālā balva 2023”, taču, lai tās versija angļu valodā sniegtu jaunus panākumus, tai būs jākļūst par pirmo dziesmu kopš 2016.gada un trešo dziesmu kopš 2009.gada, kas no Latvijas nonāk “Eirovīzijas” finālā.

Otrā pusfināla dalībnieki

Dziesmu konkursa struktūra nav mainījusies, un, kā jau ierasts, sākotnēji tiks rīkoti divi pusfināli, šogad – 7. un 9.maijā, pēc kuriem uzzināt uzvarētājus varēs jau konkursa fināla vakarā 11.maijā. Sekot līdzi Latvijas panākumiem varēs, sākot ar 9.maiju, kad uz skatuves otrā pusfinālā uzstāsies Latvijas pārstāvis Dons ar simbolisku kārtas numuru “9”.

No katra pusfināla “Eirovīzijas” dziesmu konkursa finālā nokļūs vien 10 valstis, kas kopā veidos 20 finālistus.

Diemžēl salīdzinājumā ar pirmo pusfinālu, kur piedalīsies 15 valstis, Latvijai šogad būs sarežģītāks uzdevums, jo otrajā pusfinālā tā sacentīsies pret 16 valstīm – Nīderlandi, Šveici, Grieķiju, Beļģiju, Izraēlu, Igauniju, Armēniju, Norvēģiju, Gruziju, Dāniju, Albāniju, Maltu, Čehiju, Austriju un Sanmarīno. Turklāt Dona “Hollow” dziesmai būs jāuzstājas kopā arī ar trīs “lielā piecinieka” valstīm – Franciju, Itāliju un Spāniju.

Pašreizējās prognozes

Atbalstu pusfinālā varam sagaidīt no mūsu ziemeļu kaimiņiem Igaunijā, taču lielu konkurenci 9.maijā nodrošinās tādas valstis kā Nīderlande, Šveice, Grieķija, Beļģija un Izraēla, kurām tiek prognozēta ne tikai iekļūšana finālā, bet arī labas izredzes cīnīties par uzvaru kopumā, turklāt Šveices pārstāvis Nemo ar dziesmu “The Code” šobrīd tiek minēts kā galvenais favorīts.

“Šobrīd prognozes par Latvijas iekļūšanu finālā nav pozitīvas, jo ļoti iespējams, ka Nīderlandei, Šveicei, Grieķijai, Beļģijai un Izraēlai pievienosies arī Armēnija un Norvēģija. Savukārt uz atlikušajām vietām finālā būs sīva konkurence, Donam sacenšoties ar Igauniju, Gruziju, Dāniju, Albāniju un Sanmarīno, starp kurām favorītes ir Igaunijas un Gruzijas dziesmas,” min “Betsafe” pārstāvis.

Dona iespēju tikt tālāk uz “Eirovīzijas” finālu “Betsafe” bukmeikeri novērtējuši ar 29% iespējamību – taču tas ir tikai 12. labākais rādītājs starp visiem otrā pusfināla dalībniekiem. Ja paskatāmies starp visiem “Eirovīzijas” dalībniekiem, Latvijas izredzes uzvarēt novērtētas ar 0,5% iespējamību. Nevaram būt arī priecīgi par ainu starp Baltijas valstīm, kur par galveno favorītu tiek uzskatīts Lietuvas pārstāvis Silvestrs Belts (63,4%), kam seko igauņu grupu apvienība “5miinust” un “Puuluup” (16,1%) un tikai tad Dons (12,4%).

Lasiet arī: «Cīnītāja un profesionāle,» – ārlietu ministra amatam izvirza diplomāti Braži

Lasiet arī: Noslēgtība, emocionalitāte, greizsirdība – kļūdas, ko attiecībās pieļauj katra no zodiaka zīmēm

Lasiet arī: Lidojumu sāga: Kariņš atklāj, ko nožēlo specreisu lietā

Lasiet arī: Lelde Ceriņa un Kašers Āfrikā uzņem dokumentālu raidījumu

Lasiet arī: Sasniedzot 50 gadu slieksni, uzņēmēja Marika Ģederte nomaina uzvārdu

Lasiet arī: «Mēs turpinājām turpat, kur beidzām,» – Rūta Gorkša par Mārča sānsoļiem un līdzatkarību

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Arturs ŠingirejsDonsEirovīzijaHollow

youtube icon
Abonēt youtube