Publicitātes foto

Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā grupa “Jumprava” ar jauna videoklipa “Brīvības plosts” izdošanu sveic svētkos, atgādinot, cik nozīmīga mums visiem ir Latvijas brīvība.

Grupas “Jumprava” dziesma “Brīvības plosts” tapusi 2019. gadā, taču tās videoklips – šogad, par godu 4.maija svētkiem, informē grupa.

Dziesmas autors Aigars Grauba saka: “Man šī dziesma palīdzēja tikt pāri sarūgtinājumam, ka mūsu brīvajā Latvijā ne viss notiek tik gludi un skaisti, kā gribētos. Un tomēr neko nelīdz citu vainošana, jo vienīgais ceļš, kā visu vērst uz labu, ir darīt pašam, būt pozitīvajai programmai un cerēt, ka tas iedvesmos arī pārējos. Dziesmas vidusdaļā ir iekļauta īru tautas dejas melodija “Toss the Feathers” (izmet spalvu – no angļu val.).Tā izpaužas mana mīlestība uz īru mūziku un arī cieņa pret cilvēkiem, kas nenobijās doties plašajā pasaulē – uz Īriju, Angliju un citur, lai nepadotos un tiktu galā ar dzīvi. Ikvienam roka ir jāpieliek, lai mēs ar savu valsti varētu lepoties. Ja mūsu bērni redzēs, ka esam stipri, arī viņiem Latviju neviens nevarēs atņemt.”

Mūziķi norāda, ka arī šobrīd dziesmas vārdi skan īpaši zīmīgi: “Pa Daugavu peld brīvības plosts,/Tas nav ļoti stabils un baigi drošs./Un ziepes būs,/Ja straume šķērsām aizraus mūs./ Kaut šūpojas viļņos šis draņķa plosts,/Ar nagiem un zobiem pie tā turēšos./Jo mūsu brīvība nav nekāds sūds,/Turamies cieši, neļausim nogremdēt mūs.”

Videoklips tapis, lai ikviens var ieklausīties dziesmas vārdos, atskatīties uz grupas vērienīgo 2019. gada koncertu “’Arēnā Rīga”, kā arī ieskatīties mēģinājumu procesā šovasar gaidāmajam koncertam “JUMPRAVA XL” Daugavas stadionā.

Grupa Jumprava izveidota 1984.gadā un šogad atzīmēs 40 gadu pastāvēšanu.

Lasiet arī: Maija otrajā nedēļā gaidāms vēsāks laiks

Lasiet arī:  Nākamgad tiks pārceltas divas darba dienas

Lasiet arī: VIDEO | Iereibis autovadītājs Liepājā tiek pie 2000 eiro liela naudas soda un atņemtām tiesībām

Lasiet arī: Pasaules Dabas fonds: Jau viena trešdaļa Baltijas jūras ir mirusi 

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 3. – 9. maijs

Lasiet arī: VIDEO | Policisti Vecrīgā uz karstām pēdām noķer velosipēda zagli

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: "Jumprava"Brīvības plosts

youtube icon
Abonēt youtube