Foto: X/@Jànis Vinters

“Jā, man šobrīd ir grūti. Bet, kā jau Skorpionam, man piemīt tāda īpašība, ka es spēju kā Fēnikss atdzimt no pelniem. Es zinu, ka atkal piecelšos kājās un būšu vēl stiprāka,” žurnālam “Privātā Dzīve” norāda apbedīšanas biroja “Likteņsvece” vadītāja Una Auziņa, kuras vārds ierauts nu jau bijušā Jelgavas novada mēra Madara Lasmaņa meņģēšanās skandālā.

Viņa ir sapratusi, kurš ir īsts draugs un kurš par tādu tikai izliekas. “Šobrīd atsijāju graudus no pelavām. Gribu teikt paldies ģimenei, kolēģiem un draugiem, kuri man ir teikuši uzmundrinājuma vārdus: “Esi stipra! Turies! Tu vari to pārvarēt!”,” izdevumam atklāj Una Auziņa.

Sevi mierinot, viņa aizvien biežāk raksta dzeju un stāstus. “Iespējams, šie pārdzīvojumi manī ir kaut ko atvēruši. Es zinu, ka gribu uzrakstīt grāmatu par savu dzīvi, jo man nav klājies viegli,” atzīst Una.

Viņa kategoriski noliedz, ka todien bijusi eksmēra Lasmaņa mašīnā un pierādījumu tam esot ne viens vien. Piemēram, ir novērošanas kameras ieraksts, kurā Una laikā, kad notika sēde, redzama strādājam apbedīšanas birojā. Turklāt Unas kājas rotā tetovējumi, kuri būtu redzami pat cauri melnajām zeķēm vai zeķubiksēm.

Una Auziņa šobrīd ir brīva no attiecībām, taču viņai bijuši divi vīri. Ar pirmo vīru attiecībās dzimuši četri bērni, kuri nu jau ir pieauguši. “Es pati uzaugu bez mammas. Mani uzaudzināja vecmāmiņa, esmu viņai pateicīga par visu. Ome gan bija ļoti stingra, tāpēc jau agri nozvērējos, ka maniem bērniem gan nekā netrūks. Pat ja viņu būs daudz, es citiem neļaušu savas atvases audzināt. Šo solījumu esmu pildījusi. Savulaik pat strādāju trijos darbos, lai bērniem nekā netrūktu,” žurnālam saka Una.

Viņa apprecējās ļoti jauna un ar pirmo vīru laulībā nodzīvoja 20 gadu. “Visu savu dzīvi esmu veltījusi bērniem. Vecākiem nav lielākas laimes par to, ka viņu bērni ir izauguši par labiem un krietniem cilvēkiem. Bērni saka – esmu paraugmamma,” izdevumam norāda Una. Trīs no viņas bērniem šobrīd darbojas apbedīšanas birojā.

Jau vēstīts, ka pēc sabiedrībā plaši apspriestā skandāla, kad Jelgavas novada pašvaldības Budžeta komisijas sēdes laikā tās vadītājs Madars Lasmanis tika pieķerts divdomīgās darbībās savā automašīnā, viņš klāstījis, ka persona, kuras pēda parādījusies attālinātās sēdes kadrā, pieder viņa sievai Agnesei. Taču daudzi runāja, ka tā, visticamāk, neesot taisnība.

Bijušais Saeimas deputāts Aldis Gobzems publiskojis pieļāvumus, ka dāma, kas liktenīgajā video ir Lasmaņa auto aizmugurējā sēdeklī, esot apbedīšanas biroja “Likteņsvece” vadītāja Una Auziņa, iepriekš vēstīja žurnāls “Privātā Dzīve”.

Lasmanis, atbildot uz jautājumu, vai tā patiešām bijusi Auziņa, atbildējis lakoniski: “Protams, mēs esam pazīstami ar Unu Auziņu, jo esam no vienas partijas – “Latvijas attīstībai”. Bet mūsu attiecības nav tādas, kādas tās tagad tiek aprakstītas. Man tiešām ir žēl, ka arī Una ir ierauta šajā skandālā, lai gan viņai ar to nav nekādas saistības.”

Madara Lasmaņa sieva Agnese no jebkādiem komentāriem žurnālam “Privātā Dzīve” atteicās.

Savukārt Una Auziņa izdevumam iepriekš paziņoja, ka viņas iesaiste šajā skandālā ir meli. “Diez vai kādam ir patīkami, ja viņš tiek publiski izķengāts. Šobrīd par visu notiekošo Valsts policijā ir iesniegums par draudu izteikšanu man un nepatiesu izdomājumu tīšu izplatīšanu masu saziņas līdzekļos. Notiek pārbaude, tāpēc šobrīd neesmu tiesīga sniegt komentārus,” izdevumam norādīja Auziņa.

Taujāta, kas varētu būt par iemeslu šādām runām, Auziņa sacīja: “Man tagad nav nekādas saistības ar politiku, esmu privātā biznesā. Man nav mērķa iet politikā, līdz ar to nevienam amatu nost arī neņemšu un nevienu neapdraudu. Bet ir skauģi, nelabvēļi, konkurenti, kuri ir gatavi izmantot jebko. Es zinu, kura persona varētu būt tā, kas izgudroja šos melus. Tā kā šobrīt norit izmeklēšana, es diemžēl nedrīkstu to atklāt,” izdevumam sacījusi Auziņa.

Kā zināms, 21. martā sociālajos tīklos publiskots video no komisijas 13. marta sēdes, kurā Lasmanis piedalījies attālināti no savas automašīnas. Aptuveni pēc četrdesmit minūtēm redzams, ka automašīnā iekāpj vēl kāds, apsēžoties aizmugurējā sēdeklī. Pēc brīža starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, un novada domes priekšsēdētāja roka pievēršas aizmugurē sēdošajai personai, pēc tam savu plaukstu apošņājot.

Tikmēr Lasmanis visiem redzamo ņemšanos komentējis kā “nelabas slavas celšanu” no nelabvēļu puses un bildis, ka nekas amorāls neesot noticis, jo automašīnā  blakus sēdējusi viņa sieva. “Es neveicu neko tādu, kas man būtu jāpaskaidro sīkāk. Katrs lai spriež pēc savas samaitātības pakāpes,” žurnālam “Kas Jauns” norādīja skandālā ierautais Lasmanis.

Vairāki Jelgavas novada domes deputāti  uzskata par maz ticamu faktu, ka sižetā no automašīnas redzamās noautās kājas tiešām pieder Lasmaņa sievai Agnesei Lasmanei, kā apgalvo politiķis, raksta izdevums.

Kolēģiem ir zināms, ka abi kopā ir kopš studiju gadiem un tik pikantas mīlas rotaļas darba laikā diez vai ilgus gadus kopā esošs pāris atļautos realizēt. Tas, ka Lasmanis bez minstināšanās žurnālistiem paziņoja, ka automašīnā daļēji redzamā sieviete bijusi viņa likumīgā sieva, tādējādi, “pametot zem tanka” arī savas sievas godu, neesot nekāds pārsteigums šajā ģimenes modelī, izdevumam izteicās kāds no Lasmaņa kolēģiem. “Sieva tajā ģimenē Lasmani jau kopš seniem laikiem ir piesegusi visvisādās nebūšanās. Arī studiju laikā, kad, piemēram, daudz ieguldījusies Madara rakstu darbu veikšanā,” stāsta kolēģis.

Jelgavas novada domē izskanēja pieņēmums, ka kāju īpašniece varētu būt kāda  no pašvaldības darbiniecēm, kam šāda veida priekšnieka iepriecināšana, iespējams, ir veids, kā saglabāt darbavietu,

“Viss šis video ir katra samaitātības pakāpes nepareiza interpretācija. Tajā video nav nekā tāda, par ko būtu sabiedrībā jākaunas vai mani jānosoda, vai man būtu no šīs sabiedrības jādodas prom, it kā es būtu izdarījis kādu asinsgrēku!” izdevumam norādījis Lasmanis.

Lasmanis politikā iesaistījies jau 22 gadu vecumā un pa šo laiku bijis gan triju Saeimu deputāts, gan ministru padomnieks. Jelgavas novada domes vadītāja krēslu viņš ieņēma pirms diviem gadiem, kad to zaudēja Ziedonis Caune.

Viņa 45 gadus vecā sieva Agnese ir Latvijā pazīstama rožu audzētāja, un viņai pieder SIA “Ziedkalnes dārzniecība”, raksta izdevums “Kas Jauns”.

Lasiet arī:  Maija otrās nedēļas vidū iespējams slapjš sniegs

Lasiet arī:  Šovā Balss maskā triumfē un 5000 eiro iegūst digitālā satura veidotāja

youtube icon
Abonēt youtube