Foto: Pexels/Ksenia Chernaya

Uz Jelgavu, kur tagad atrodas pašas izveidotais apbedīšanas birojs “Likteņsvece”, Una Auziņa, kuras vārds šobrīd ierauts bijušā Jelgavas novada domes mēra Madara Lasmaņa “kailās pēdas skandālā”, pārcēlās pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tolaik viņa uz pilsētu pārvācās jau ar domu, ka pati grib uzsākt darbu apbedīšanas biznesā, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Sākumā atrast telpas nebija viegli, jo cilvēki Jelgavā ir savā ziņā māņticīgi, vairījās izīrēt īpašumu apbedīšanas biroja vajadzībām,” izdevumam stāsta Una Auziņa. Turklāt viņa saskārusies ar nievājošu attieksmi no citu apbedīšanas biroju saimniekiem. “Cilvēki par mani tolaik teica: “Šī kapu uzraudze tagad vadīs pati savu apbedīšanas biroju? Smiekli nāk…” Tagad viņi vairs nesmejas, jo esmu sīva konkurente, kuras piedāvājums ir augstā līmenī. Šobrīd esam otrs lielākais apbedīšanas birojs Jelgavā,” žurnālam “Privātā Dzīve” lepni teic Una.

Savulaik viņa strādājusi par pārdevēju, apkopēju, cietumā par apsardzi un sociālā darba veicēju, jo beigusi Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolu nozarē “Sociālais darbs”. Taču vairāk nekā 25 gadus viņas dzīvesceļš ir saistīts ar apbedīšanas nozari. “Jelgavas novada Lielplatonē, kur agrāk dzīvoju, man piedāvāja kļūt par atbildīgo. Pekritu, lai gan man nebija  zināšanu par apbedīšanu. Sākumā bija vienkārši – vajadzēja uzraudzīt, vai bēru procesijā viss ir kārtībā, ierādīt kapavietas, pārbaudīt, vai kapa bedre, kurā tiks guldīts mirušais, ir izrakta, un atvērt kapliču,” izdevumam stāsta Auziņa.

Laikam ejot, viņai uzticēti izvadītājas pienākumi. “Biju šausmās, jo tolaik baidījos runāt auditorijas priekšā,” par bēru izvadītājas karjeras sākumu stāsta Una Auziņa. “Lielākā problēma bija oratores prasmes. Tās tikai ar laiku iemācījos. Es taču biju vienkārša, kautrīga meitene no Jelgavas novada laukiem, bet no manis prasīja uzstāšanos līdz pāris simt cilvēku priekšā.”

Tagad, būdama “Likteņsveces” vadītāja, viņa neslēpj, ka darbā izvirza augstas prasības ne tikai sev, bet arī darbiniekiem. “Man ir svarīgs gan darbinieka koptēls, gan tādas īpašības kā punktualitāte un godīgums. Mēs varam nokavēt dzimšanas dienas ballīti un kāzas, bet ne bēres,” teic Una.

“Likteņsveces” saimniece atzīst, ka dažkārt viņai jākļūst arī par psiholoģi, jo nāve tuviniekiem bieži vien ir smags trieciens. “Ja ir jāapglabā mazi bērni, to darām bez maksas. Mums ir bijuši gadījumi, kad redzams, ka tuvinieki diemžēl nespēj atļauties izvadītāju. Arī tad šis pakalpojums tiek sniegts, jo uzskatu – katrs cilvēks ir pelnījis atvadu runu. Par šiem labajiem darbiem mēdzu teikt, ka pelnu punktus Dieva grāmatā,” uzsver Una Auziņa.

Jau vēstīts, ka pēc sabiedrībā plaši apspriestā skandāla, kad Jelgavas novada pašvaldības Budžeta komisijas sēdes laikā tās vadītājs Madars Lasmanis tika pieķerts divdomīgās darbībās savā automašīnā, viņš klāstījis, ka persona, kuras pēda parādījusies attālinātās sēdes kadrā, pieder viņa sievai Agnesei. Taču daudzi runāja, ka tā, visticamāk, neesot taisnība.

Bijušais Saeimas deputāts Aldis Gobzems publiskojis pieļāvumus, ka dāma, kas liktenīgajā video ir Lasmaņa auto aizmugurējā sēdeklī, esot apbedīšanas biroja “Likteņsvece” vadītāja Una Auziņa, iepriekš vēstīja žurnāls “Privātā Dzīve”.

Lasmanis, atbildot uz jautājumu, vai tā patiešām bijusi Auziņa, atbildējis lakoniski: “Protams, mēs esam pazīstami ar Unu Auziņu, jo esam no vienas partijas – “Latvijas attīstībai”. Bet mūsu attiecības nav tādas, kādas tās tagad tiek aprakstītas. Man tiešām ir žēl, ka arī Una ir ierauta šajā skandālā, lai gan viņai ar to nav nekādas saistības.”

Madara Lasmaņa sieva Agnese no jebkādiem komentāriem žurnālam “Privātā Dzīve” atteicās.

Savukārt Una Auziņa izdevumam iepriekš paziņoja, ka viņas iesaiste šajā skandālā ir meli. “Diez vai kādam ir patīkami, ja viņš tiek publiski izķengāts. Šobrīd par visu notiekošo Valsts policijā ir iesniegums par draudu izteikšanu man un nepatiesu izdomājumu tīšu izplatīšanu masu saziņas līdzekļos. Notiek pārbaude, tāpēc šobrīd neesmu tiesīga sniegt komentārus,” izdevumam norādīja Auziņa.

Taujāta, kas varētu būt par iemeslu šādām runām, Auziņa sacīja: “Man tagad nav nekādas saistības ar politiku, esmu privātā biznesā. Man nav mērķa iet politikā, līdz ar to nevienam amatu nost arī neņemšu un nevienu neapdraudu. Bet ir skauģi, nelabvēļi, konkurenti, kuri ir gatavi izmantot jebko. Es zinu, kura persona varētu būt tā, kas izgudroja šos melus. Tā kā šobrīt norit izmeklēšana, es diemžēl nedrīkstu to atklāt,” izdevumam sacījusi Auziņa.

Kā zināms, 21. martā sociālajos tīklos publiskots video no komisijas 13. marta sēdes, kurā Lasmanis piedalījies attālināti no savas automašīnas. Aptuveni pēc četrdesmit minūtēm redzams, ka automašīnā iekāpj vēl kāds, apsēžoties aizmugurējā sēdeklī. Pēc brīža starp priekšējiem sēdekļiem parādās zeķbiksēs tērpta sievietes pēda, un novada domes priekšsēdētāja roka pievēršas aizmugurē sēdošajai personai, pēc tam savu plaukstu apošņājot.

Tikmēr Lasmanis visiem redzamo ņemšanos komentējis kā “nelabas slavas celšanu” no nelabvēļu puses un bildis, ka nekas amorāls neesot noticis, jo automašīnā  blakus sēdējusi viņa sieva. “Es neveicu neko tādu, kas man būtu jāpaskaidro sīkāk. Katrs lai spriež pēc savas samaitātības pakāpes,” žurnālam “Kas Jauns” norādīja skandālā ierautais Lasmanis.

Vairāki Jelgavas novada domes deputāti  uzskata par maz ticamu faktu, ka sižetā no automašīnas redzamās noautās kājas tiešām pieder Lasmaņa sievai Agnesei Lasmanei, kā apgalvo politiķis, raksta izdevums.

Kolēģiem ir zināms, ka abi kopā ir kopš studiju gadiem un tik pikantas mīlas rotaļas darba laikā diez vai ilgus gadus kopā esošs pāris atļautos realizēt. Tas, ka Lasmanis bez minstināšanās žurnālistiem paziņoja, ka automašīnā daļēji redzamā sieviete bijusi viņa likumīgā sieva, tādējādi, “pametot zem tanka” arī savas sievas godu, neesot nekāds pārsteigums šajā ģimenes modelī, izdevumam izteicās kāds no Lasmaņa kolēģiem. “Sieva tajā ģimenē Lasmani jau kopš seniem laikiem ir piesegusi visvisādās nebūšanās. Arī studiju laikā, kad, piemēram, daudz ieguldījusies Madara rakstu darbu veikšanā,” stāsta kolēģis.

Jelgavas novada domē izskanēja pieņēmums, ka kāju īpašniece varētu būt kāda  no pašvaldības darbiniecēm, kam šāda veida priekšnieka iepriecināšana, iespējams, ir veids, kā saglabāt darbavietu,

“Viss šis video ir katra samaitātības pakāpes nepareiza interpretācija. Tajā video nav nekā tāda, par ko būtu sabiedrībā jākaunas vai mani jānosoda, vai man būtu no šīs sabiedrības jādodas prom, it kā es būtu izdarījis kādu asinsgrēku!” izdevumam norādījis Lasmanis.

Lasmanis politikā iesaistījies jau 22 gadu vecumā un pa šo laiku bijis gan triju Saeimu deputāts, gan ministru padomnieks. Jelgavas novada domes vadītāja krēslu viņš ieņēma pirms diviem gadiem, kad to zaudēja Ziedonis Caune.

Viņa 45 gadus vecā sieva Agnese ir Latvijā pazīstama rožu audzētāja, un viņai pieder SIA “Ziedkalnes dārzniecība”, raksta izdevums “Kas Jauns”.

Lasiet arī: Koncerti, izstādes, teātris – Mātes dienas pasākumu programma Rīgā

Lasiet arī:  Lemberga pensija pērn palielinājusies par 2307 eiro

youtube icon
Abonēt youtube