Foto: Pixabay/Pexels

Šogad Siguldas svētki notiks 25.maijā. Līdzās jau tradicionālajām norisēm – preču zīmes “Radīts Siguldā” parādei, koncertiem, svētku restorāniem, svētku gājienam – būs arī vairākas iestāžu, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas un papildu aktivitātes gan Svētku laukumā, gan citās pilsētas vietās.

Siguldas svētki sāksies no plkst.9.00 ar Siguldas svētku tirgu un “Zum-Zum” stādīšanas darbnīcu. Siguldas Sporta centra stadionā tikmēr norisināsies svētku spēles “Sarauj, Sigulda!”, kur ikvienam interesentam būs iespēja ne tikai piedalīties un just līdzi komandu virves vilkšanas sacensībām, futbola un basketbola izaicinājumam, bet arī piedalīties “Džapsi Pizza” meistarklasē, informē Siguldas novada pašvaldība.

Plkst.10.00 Siguldas pils dārzā tiks sveikti paši mazākie Siguldas novadnieki jaundzimušo godināšanas pasākumā “Esmu dzimis Siguldas novadā”, bet vēlo rītu baudītājus modinās un ar muzikālu programmu priecēs Siguldas novada muzikālie kolektīvi programmā “Labrīt, Sigulda!”.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā svētku laikā no plkst.11.00 līdz 12.30 Siguldas novada bibliotēka kopā ar “Ķepu Māju” un servisa suņu biedrību “Teodors” piedāvā akciju “Lasi ar suni”. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar kanisterapiju, kā tā palīdz uzlabot veselību un lasītprasmi, un ikviens varēs izmantot iespēju lasīt priekšā suņiem.

Pie kultūras centra “Siguldas devons” Pils ielas pusē no plkst.12.00 līdz 15.00 notiks novada amatiermākslas kolektīvu un citu radošo apvienību sarūpēts koncerts. Tajā dziedās, dejos, spēlēs dažādus instrumentus un publiku iepriecinās gan jauni, gan jau pieredzējuši mākslinieki. Tajā pašā laikā no “Siguldas devona” Raiņa ielas puses sāksies muzikāls priekšnesums “Brīvrunu projekts iziet Siguldas ielās”, kur repa improvizācijas teātris dosies iepazīt Siguldu un piedzīvotos stāstus sarīmēs skanīgās etīdēs maršrutā “Siguldas devons”, Jāņa tirgus, Svētku laukums, Spieķu parks un Stacijas laukums.

Svētku laukumā no plkst.12.00 sāksies preču zīmes “Radīts Siguldā” parāde, kur pirmoreiz aicināti piedalīties arī skolēnu mācību uzņēmumi. Vienlaikus Svētku laukumā notiks aktivitātes un spēles par visu videi draudzīgo – SIA “Jumis”, SIA “Latvijas zaļais punkts” un SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” sadarbībā ar SIA “AJ Power Recycling” piedāvās UPCYCLE darbnīcas, šķirošanas ABC meistarklasi, foto sienu, virtuālo realitāti, “Izlaušanās istabu” un tikšanos ar Skudru Urdu.

Tikmēr Biedrība “Cerību spārni” kopā ar draugiem “MAAjspēles” un “Royal Coffe” svētku laikā no plkst.12.00 līdz 16.00 pirmo reizi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem atvērs sava jaunā dienas centra pagalmu Lakstīgalas ielā 9.

Turpat Svētku laukumā plkst.13.00 mazākos svētku apmeklētājus un viņu ģimenes iepriecinās muzikāla programma “Kā gurķīts ar dilli saderēja”. Pēc izrādes plkst.14.00 vasarīgu enerģijas izlādi piedāvās Batutu fitness. Uz garšas parādi līdz svētku noslēgumam Siguldas svētku restorānā aicinās Siguldas un Rīgas – Gaujas reģiona labākie restorāni – “Ferma”, “Kokos”, “Mālpils muižas restorāns”, “Kungu Rija”, “Hotel Sigulda” restorāns un kafejnīca “Kaķu māja”.

Vienlaicīgi no plkst.13.00 līdz 16.00 pusaudžiem un jauniešiem norisināsies Ausekļa ielas tusiņš, Ausekļa ielas posmā no Pils ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai un izzinošas aktivitātes Jaunrades centrā un Raiņa parkā. Ausekļa ielas tusiņā jauniešiem notiks interesanti hobiju un pieredzes stāsti, streetfood, simulācijas un virtuālās realitātes brilles, ziedu pušķu veidošanas darbnīca, īpašās fotosesijas ar retro velosipēdiem, hennas tetovējumu darbnīca, grafiti darbnīca un iespēja tuvāk iepazīties ar motocikliem (klubs “RC Frendi”). Savukārt, Raiņa parkā biedrība “Freigarde” piedāvās kaut nedaudz iejusties viduslaiku gaisotnē, demonstrējot tā laika cīņu veidus, ieročus un bruņas.

No plkst.13.00 līdz 16.00 Siguldas novada Jaunrades centrā notiks bišu viesnīcu darbnīca “Uzcel bišu viesnīcu”, ekspedīcija “Apputeksnētājiem pa pēdām” un sarunas ar entomologu Voldemāru Spuņģi.

Kamēr vieni pētīs Raiņa parku, citi varēs Svētku laukumā no plkst.14.00 līdz 18.00 būvēt savu nākotnes Siguldu, veidojot lielformāta maketu. Dalībnieki varēs prototipēt iespējamās un nepieciešamās izmaiņas un redzējumu par dažādām pilsētas zonām, vajadzībām un nākotni.

Nākotne saistās arī ar jauniešiem, kuri Raiņa parkā no plkst.16.00 līdz 18.00 tiek aicināti uz dažādām aktivitātēm! Uzstāsies breika jauniešu talanti no Siguldas un Cēsu breika deju grupas “Diverse Styles Crew”, Siguldas novada Jaunrades centra Mūsdienu deju grupas “Realise Style Crew” un hiphopa priekšnesumu iepriecinās mūzikas pārstāvis Eksis. Pasākuma laikā plkst.17.00 ar priekšnesumiem aizraus arī Greentrials ekstrēmā velo komanda ar programmu, kas īpaši pielāgota Raiņa parka rampām.

Bet “Siguldas devona” vestibilā plkst.16.00 notiks Indras Čeksteres grāmatas “Latvieša gads” atvēršanas svētki. Grāmatas atklāšanas svētkos ar saviem stāstiem dalīsies novada iedzīvotāji, tādējādi atklājot svētku daudzveidību. Pasākumu kuplinās arī Siguldas folkloras kopa “Senleja” un Lēdurgas folkloras kopa “Putni”.

No plkst.18.00 dzelzceļa stacijas laukumā sāksies pulcēšanās svētku gājienam; sākums – plkst.19.00. Svētku gājiena maršruts: Pils iela-Raiņa iela-Cēsu iela-Siguldas Svētku laukums. Tradicionāli svētku gājiens noslēgsies, visiem dalībniekiem vienojoties kopdziesmā “Zied ievas Siguldā”.

Svētki turpināsies Svētku laukumā ar lielo koncertu – balli kopā ar grupām “Big Al & The Jokers”, “Citi Zēni” un “Sudden Lights”, hip-hopa mākslinieku Fiņķi un Dj Edgaru Berci līdz plkst.2.00 naktī. Tāpat no plkst.18.00 ikviens svētku svinētājs savus prieka mirkļus varēs iemūžināt oriģinālā fotostudijā “Bounce” – 180 grādu palēninātas kustības video kabīne virs galvas. Lēnas kustības efekts var likt ikvienam izskatīties pasakaini, īpaši ar tik neredzētu kustību efektu.

Pie labiem laika apstākļiem svētku vakarā plānots pārlidojums ar gaisa baloniem.

Svētku laikā būs skatāmas vairākas izstādes: kultūras centrā “Siguldas devons” – Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstāde “Lai būtu, mums jāsaprot upe” un Latvijas mākslinieces Ināras Liepas un izstāžu līdzautora Ulda Liepas veidotās krāsaino pasaku ilustrācijas Imanta Ziedoņa ceļojošajā izstādē “Krāsainās pasakas”. Siguldas Jaunās pils salonā – Ārijas Bērzes izstāde “Papīra būšana” un koprades laboratorijās – “Katram savs laiks” – JDK “Vizbulīte” 60 gadu jubilejas izstāde.

Siguldas svētku priekšvakarā, no 24.maija plkst.21.00 līdz svētku dienas rīta plkst.6.00, notiks Gongu nakts. Pēcsvētku dienā, 26.maijā, plkst.17.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” visi interesenti aicināti uz vokālās studijas “Siguldiņa” jaunā albuma “Dienas darbi” atvēršanas koncertu.

Svētku dienā apmeklējot tirdzniecības centra “Šokolāde” veikalu “Latvijas pērles”, katrs klients varēs izvilkt loterijā savu pirkuma atlaidi no 5 līdz 50%.

Lasiet arī:  Velsas princese Katrīna, Mišela Obama un citi pasaulslaveni bitenieki – pasaulē atzīmē Bišu dienu

Saistītās tēmas: afišaGaisa baloniProgrammaSiguldas svētki

youtube icon
Abonēt youtube