Foto: Pixabay/Couleur

Pateicoties karstajiem laika apstākļiem, vietējo Latvijas zemeņu raža šogad būs agrāk kā pagājušos gadus.  “Vairākiem zemeņu audzētājiem Latvijā, kas zemenes audzē segtajās platībās, jau ir pirmā ogu raža. Taču, ņemot vērā neraksturīgi karstos laika apstākļus, ātrāk kā iepriekšējos gadus varētu nogatavoties arī zemenes tiem audzētājiem, kas ogas audzē uz zemes,” stāsta “Augusta zemenes” agronoms Guntars Dzērve.

Dzērve informē, ka esošie laika apstākļi ir “laba un slikta ziņa vienlaikus”. Laba ziņa ātrākai ogu ražai, un arī piedāvājums pircējiem būs lielāks. Slikta, jo karstā un sausā laika dēļ, ogu nogatavošanās notiek pārāk strauji. Ogas ātri sāksies un tikpat ātri beigsies.

“Ja karstais laiks būs ilgstošs, ogas ātri sāks ražot, strauji noražos, un jau ap jūnija beigām Latvijas ogas būs beigušās. Tātad raža būs strauja un ātra,” stāsta Dzērve.

Nelielos apjomos no nākamās nedēļas zemenes būs pieejamas arī “Augusta zemenes” tirdzniecības vietā Mālpilī, kā arī Rīgā.

“Kā jau katru gadu, arī šogad zemenes iestādījām siltumnīcās jau marta sākumā, un šobrīd tās pakāpeniski sāk ražot. Ņemot vērā, ka zemenes audzējam siltumnīcās, ceram, ka pircējiem ogas varēsim piedāvāt līdz pat pirmajām salnām,” saka Dzērve.

Lasiet arī: VIDEO | Parisas Hiltones skapju kārtotāja jeb neparastākie fakti par Kimu Kardašjanu

youtube icon
Abonēt youtube