Foto: Facebook @DZAB ”Ķepu-ķepā”

Drīz apritēs gads, kopš televīzijas šova “Ģimene burkā” dalībnieces Agritas Bindres suns Mailo nonāca dzīvnieku aizsardzības biedrībā “Ķepu ķepā” – pa šo laiku suņukam joprojām nav izdevies atrast mīlošus saimniekus, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Ir ļoti žēl, ka laikā, kad mūs “ēda nost” Mailo dēļ, tik daudzi teica: “Tikai pasakiet, kurā vietā viņš atrodas, mēs aizbrauksim un izglābsim Mailo no trakās Bindres!” Glābēji bez maz jau stājās rindā. Tajā pašā laikā ir pagājis jau gandrīz gads un Mailo vēl joprojām atrodas patversmē,” izdevumam norāda suņa bijusī saimniece.

“Cik man zināms, jau trīs ģimenes ir mēģinājušas Mailo paņemt pie sevis, un visas viņu ir atkal atgriezušas atpakaļ patversmē. Viena no tām man atrakstīja, ka viņi tagad ļoti labi saprot mani. To, kāpēc toreiz izlēmu no viņa šķirties,” teic Bindre.

Biedrības “Ķepu ķepā” vadītāja Gundega Bidere žurnālam atklāj, ka Mailo ir mēģinājusi ņemt viena, nevis trīs ģimenes, kā apgalvo Bindre. Šajā ģimenē bija arī kaķis, un tā tika brīdināta, ka Mailo to ķers, ja kaķis bēgs. Kaķis tiešām bēga prom no suņa un Mailo viņu dzenāja. “Cilvēki pirmajā dienā uzreiz pēc paņemšanas arī saprata, ka viņi nav gatavi šo situāciju risināt,” stāsta Bidere. Pēc viņas teiktā, cilvēki pēc Mailo rindā nestāvot.

Mailo joprojām gaida savu jauno saimnieku, un tiek norādīts, ka viņš būs lielisks kompanjons aktīva dzīvesveida piekritējiem. “Viņš ir ļoti foršs suns, kurš nāk mīļoties, kāpj klēpī un dod bučas. Ir jāsaprot, ka viņš ir sajaukums ar Latvijas dzinējsuni. Mailo ir mednieks. Ja netiks pietiekami nodarbināts, viņš sāks meklēt piedzīvojumus pats,” brīdina biedrības vadītāja.

Jau vēstīts, ka Agritai Bindrei pēc pēc skandāla ar Mailo bijusi nepieciešama psihoterapeita palīdzība. “No sabiedrības piedzīvoju nežēlīgu mobingu, kuru sākumā bija ļoti grūti pieņemt. Gāju pie psihoterapeita, kas atzina – ar mobingu Latvijā diemžēl necīnās,” par piedzīvoto pēc atteikšanās no suņa Mailo žurnālam “Privātā Dzīve” iepriekš stāstīja televīzijas šova “Ģimene burkā” bijusī dalībniece Agrita Bindre.

“Arī televīzija, kurai būtu bijis jānostājas aiz mūsu ģimenes, to nedarīja,” izdevumam teic bijusī šova dalībniece. Vaicāta, vai nav apsvērusi domu ar televīziju tiesāties, viņa izdevumam norāda: “Ko gan tas dos? Tiesāšanās ir pārāk garš process, kas reputāciju tik un tā neatgriezīs. Es zinu, kas esmu, tādēļ turpinu iet uz priekšu ar augsti paceltu galvu. Savu vainu notikušajā ļoti labi apzinos, bet kā tas viss tika samontēts un parādīts televīzijā – tā vairs nav mana vaina…”

Šova “Ģimene burkā” veidotāji esot mēģinājuši atrunāt Agritu Bindri no lēmuma atstāt suni Mailo pie svešiem cilvēkiem, piesietu pie ķēdes, tomēr viņa palikusi pie sava – suni atpakaļ neņemšot, tā iepriekš vēstīja žurnāls “Privātā Dzīve”.

Kā zināms, jau pāris minūtes pēc tam, kad Mailo tika atstāts svešu cilvēku aprūpē, Agrita līksmi pozēja rapšu laukā un dalījās ar video sociālajos tīklos, kas izraisīja pamatīgu sašutumu skatītājos. Tāpat skatītāji sašuta par to, ka Agritu nebūt nemulsināja jaunie apstākļi, kādos būs jādzīvo Mailo – izmētātas, netīras bļodas un ķēde, kuru Agritas meita Estere aplika agrāk tik ļoti kārotajam sunim ap kaklu.

Pēc nedēļas Mailo nonāca dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu-ķepā” paspārnē, kuras vadītāja Gundega Bidere žurnālam “Privātā Dzīve” stāstīja: “Nedrīkstu izpaust šī cilvēka vārdu, bet viņš izdarīja visu, lai vestu Bindres kundzi pie prāta. Viņam izdevās aizklauvēties līdz sirdsapziņas druskām. Pierunāja suni atvest pie mums uz patversmi. Taču Bindres kundze to darīja ne tāpēc, ka viņai suņa būtu kļuvis žēl. Viņa to darīja, jo saprata, ka pār viņas galvu velsies negāciju vilnis. Un tas šobrīd veļas, jo viņas rīcība bija amorāla.”

Mailo patversmē nonācis bēdīgā stāvoklī. “Pa nedēļu sunim uz kakla jau bija radušies nobrāzumi, jo ķēde Mailo tika uzlikta pa tiešo, bez kaklasiksnas. Vēl pēc nedēļas tā iegrauztos miesā, un tad jau būtu kriminālpārkāpums par suņa kropļošanu,” stāstīja Gundega Bidere. Viņa arī piebilda, ka “suns obligāti jāvakcinē. Šajā gadījumā tas nebija darīts. Neatradām sunim arī čipu, jo tā nav.”

Kā zināms – atsaucoties uz rezonansi, ko sabiedrībā izraisīja šova “Ģimene burkā” dalībnieku – Bindru ģimenes – lēmums atstāt mīluli Mailo jaunajiem saimniekiem, kanāls 360TV pārtraucis sadarbību ar minēto ģimeni, vēsta 1188.lv.

Redzētie raidījuma kadri skatītāju vidū raisīja dusmas un sašutumu par mājdzīvnieka likteni un jaunajiem dzīves apstākļiem, kas pēc ekspertu domām nebija labvēlīgi.

“Esošie apstākļi ikvienam no mums bija modinātājzvans pamosties no sev tik ierastajiem burbuļiem un paskatīties arī uz ēnas pusēm, kas mūsu sabiedrībā ir ik uz soļa. Lai arī bieži noliedzam, tomēr ir jāatzīst, ka Bindru ģimene ir sabiedrības spogulis uz problēmu, kura Latvijā bijusi jau ilgu laiku pirms redzētajiem kadriem. Mūsu kanāla viena no vērtībām ir atbildība, tāpēc mēs kā medijs uzņemamies līdzatbildību notikušajā situācijā, taču skaidri varam teikt, ka neesam vienaldzīgi un iestājamies par šo problēmu. Katra medija misija ir palīdzēt sabiedrībai parādīt arī ēnas puses, kuras veido rezonansi un diskusiju. Šajā situācijā novērojām, cik mums kā sabiedrībai ir svarīga kritiskā domāšana un spēja objektīvi risināt sasāpējušos jautājumus. Raidījumā “Ģimene burkā” redzētie skati un situācija ir liela mācību stunda ikvienam no mums, ka atbildība ir jāuzņemas neatkarīgi no situācijas,” teikts 360TV kanāla paziņojumā.

“Mūsu 360TV kanāla vērtības un misija ietver atbildību pret sabiedrību un līdzcilvēkiem, kas iekļauj arī rūpes pret mājdzīvniekiem. Ar šo mēs atvadāmies no mūsu dalībniekiem Bindru ģimenes. Mēs visi kļūdāmies un par savām kļūdām pēc tam maksājam. Paldies, ka esam aktīvi un iesaistāmies kā sabiedrība problēmu risināšanā, bet šo aktīvo iniciatīvu, lūdzu, pēc tam nepārnesam agresijā pret cilvēkiem, īpaši nepilngadīgajiem,” sacīja raidījuma veidotāji, solot, ka skatītājiem būs iespēja redzēt, kas notika, kad Agrita devās uz biedrību “Ķepa ķepā” un uzzināt, kā pareizi rīkoties, ja esi nonācis situācijā, kad ģimenes mīlulim ir jāatrod jaunas mājas.

Kā zināms, suns Mailo Bindru ģimenē nonāca pirms pāris gadiem kā dāvana meitai Esterei dzimšanas dienā, kura ļoti vēlējusies suni. Taču vēlāk, domām mainoties, suns nodots pavirši zināmiem cilvēkiem, kas, pēc ekspertu domām, nerūpējās par Mailo, tā, kā būtu nepieciešams.

Lasiet arī: VIDEO | Parisas Hiltones skapju kārtotāja jeb neparastākie fakti par Kimu Kardašjanu

Saistītās tēmas: Agrita BindreBindru ģimeneĢimene burkāMailoPatversmeŠovs

youtube icon
Abonēt youtube