Darba nedēļas pirmajā pusē saule mīsies ar mākoņiem un palaikam līs. Pirmdien Latvijas austrumos gaidāmas ļoti stipras pērkona lietusgāzes ar krasām vēja brāzmām virs 20 m/s, turklāt tās var sev līdzi nest arī lielu krusu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Naktī uz otrdienu nokrišņi mitēsies, bet, sākot no rīta, jaunas nokrišņu zonas atkal sasniegs mūsu teritoriju – daudzviet līs, vietām gaidāms arī pērkona negaiss un stipras lietusgāzes. Lietains laiks turpināsies arī naktī uz trešdienu, tomēr dienas laikā nokrišņu intensitāte mazināsies un līs vairs atsevišķos rajonos.

Sinoptiķi norāda, ka Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa – pirmdien karstums ar gaisa temperatūru +29…+32 grādi dienas laikā saglabāsies vairs tikai valsts austrumu daļā, centrālajos rajonos gaiss iesils līdz +24…+27 grādiem, bet rietumu rajonos vairs tikai līdz +18…+23 grādiem.

Otrdien un trešdien gaisa temperatūra kļūs vēl zemāka un nostabilizēsies – naktīs gaiss atdzisīs līdz +12…+17 grādiem, un dienas laikā visā valsts teritorijā termometra stabiņš nepakāpsies virs +18…+23 grādu atzīmes, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Darba nedēļas otrajā pusē un brīvdienās turpināsies lielākoties mākoņains un nokrišņiem bagāts laiks, atsevišķās dienās arī pastiprināsies vējš. Gan minimālā, gan maksimālā gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgas robežās, naktīs pazeminoties līdz +11…+15 grādiem, bet dienās paaugstinoties līdz +16…+22 grādiem.

Lasiet arī:  FOTO | Ar otro piegājienu nosolīta Majoru muiža

Saistītās tēmas: 1. jūlijsLaiksLietusVasara

youtube icon
Abonēt youtube