Foto: VAS “Valsts nekustamie īpašumi”
Piektdien, 31. oktobrī, noslēdzās īpašuma Marijas ielā 7, Rīgā, izsole bez rezultāta, jo tai nepieteicās neviens dalībnieks, informē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).
Ņemot vērā situāciju, uz VNĪ valdi tiks virzīts priekšlikums samazināt īpašuma izsoles cenu par papildu 10% no sākotnējās cenas, kas kopā būs jau 30% no nosacītās cenas, ar mērķi veicināt investoru interesi. Paredzams, ka šis lēmums tiks pieņemts 5. novembrī, pēc kā atkārtotā izsole varētu tikt izsludināta 8. novembrī.
Samazinot cenu par 30% no sākotnējās, īpašuma izsoles sākumcena būs 2 499 000 EUR. Šis ir otrais cenas samazinājums īpašumam Marijas ielā 7, kas plašāk pazīstams kā Maskavas kultūras un biznesa centrs. Pirmais samazinājums par 20% tika veikts 2024. gada oktobrī pēc pirmās neveiksmīgās izsoles. Ņemot vērā izsoles gaitu un dalībnieku skaitu, objekta nosolīšanas cena var būt ievērojami lielāka par izsoles sākumcenu.
Kā iepriekš ziņots, šī īpašuma pārdošanas ieņēmumi tiks novirzīti Ukrainas sabiedrības atbalstam, apliecinot Latvijas valsts solidaritāti un palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, saskaņā ar Latvijas Saeimas pieņemto likumu.
Maskavas nams, pazīstams ar savu unikālo arhitektūru, tika uzcelts 1976. gadā un atjaunots 2002. gadā. Ēkai ir pieci virszemes un viens pazemes stāvs, kopējā platība ir 4482,4 m2, un tā piedāvā daudzveidīgas telpas dažādu pasākumu norisei.
Kā zināms, šī gada 11. janvārī Latvijas Saeima pieņēma likumu, ar kuru Maskavas nams tika pārņemts valsts īpašumā, balstoties uz valsts drošības apsvērumiem. Saeima atzina, ka Maskavas nams, kopš tā dibināšanas, tika izmantots kā Krievijas Federācijas ārpolitikas instruments, kas apdraud Latvijas drošību un demokrātiskās vērtības. Likuma pieņemšana ir apliecinājums Latvijas apņēmībai aizsargāt savu suverenitāti un nepieļaut pret demokrātiskās valsts iekārtu vērstus pasākumus.
Lasiet arī: Sprūds: Ar 2025. gada budžetu tiks veiktas vēsturiski lielākās investīcijas Latvijas aizsardzībā
Lasiet arī: FOTO | Mūkusalas ielas krasta promenāde iegūst jaunu veidolu
Lasiet arī: Septiņi pazemes brīnumi: no antīkām katakombām līdz ekskluzīviem iepirkšanās centriem