Latvijas hokeja vārtsargs Ervīns Muštukovs svētdien ar uzvaru noslēdza dalību šīs sezonas IIHF Čempionu līgas turnīrā,

Apakšgrupu turnīra noslēdzošajā spēlē Muštukova pārstāvētā Lielbritānijas čempione Šefīldas “Steelers” savā laukumā ar 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) pārspēja Austrijas labāko komandu Zalcburgas “Red Bull”.

Abus vārtus Latvijas vārtsargs ielaida pirmajā trešdaļā, bet pēc tam viņš palika nepārspēts. Muštukovs kopumā šajā spēlē atvairīja 32 no 34 pretinieku metieniem, turklāt mača beigās pamanījās nopelnīt arī divas soda minūtes.

Pēc pirmās trešdaļas “Steelers” atradās iedzinējos ar 1:2, taču turpmāko divu periodu laikā prata atspēlēties un izcīnīt pirmo uzvaru šajā turnīrā, kas gan no sportiskā viedokļa neko nedeva.

Šēfīldas kluba rindās trīs vārtus jeb “hat-trick” iemeta Džese Šulcs.

P apakšgrupas kopvērtējumā par labāko vienību kļuva Zviedrijas komanda Jenčēpingas HV-71, kas četrās spēlēs tika pie deviņiem punktiem, bet tai ar sešiem sekoja “Red Bull”. Savukārt Šēfildas klubs turnīru noslēdza ar trim punktiem un trešo vietu grupā, kas neļāva iekļūt izslēgšanas turnīrā.

No Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem IIHF Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā spēlēs vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices komanda “Lugano”, kā arī vēl viens šīs valsts klubs Cīrihes “ZSC Lions”, ko pārstāv uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

Savukārt izslēgšanas turnīrā bez Muštukova neiekļuva arī uzbrucēja Herberta Vasiļjeva pārstāvētais Vācijas klubs Krēfeldes “Pinguine” un aizsarga Maksima Ponomarenko pārstāvētā Norvēģijas vicečempione “Lorenskog”.

Apakšgrupu turnīrā katra komanda aizvadja četras spēles – divas savā laukumā un divas izbraukumā. Apakšgrupu pirmās un otrās vietas ieguvējas kvalificējās turnīra 1/16 finālam. Sacensību fināls plānots nākamā gada 7. februārī.

Par iepriekšējās sezonas IIHF Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Zviedrijas vienība Gēteborgas “Frolunda”, kas finālā ar 2:1 uzvarēja Oulu “Karpat” no Somijas.