Foto: srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija/Flickr
Aizsardzības ministrija parakstījusi līgumu ar Amerikas Savienoto Valstu valdību par uzņēmuma “Lockheed Martin” ražoto sešu augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu HIMARS iegādi.
“Esam parakstījuši līgumu ar Amerikas Savienotajām Valstīm par HIMARS raķešu artilērijas sistēmu un munīcijas iegādi. Līguma kopējā summa sastāda 179,8 miljonus dolāru (164 miljonus eiro). Nacionālo bruņoto spēku bruņojumā būs arī tālās darbības un augstas precizitātes ATACMS raķetes, kas būtiski pastiprinās Nacionālo bruņoto spēku uguns jaudu. Šis ir arī vēl viens būtisks solis Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu stratēģiskās partnerības stiprināšanā un NATO aizsardzības spēju attīstībā,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.
“Esmu pārliecināts, ka HIMARS sistēmai būs būtiska nozīme agresijas novēršanā un Latvijas aizsardzībā. Tas ir skaidrs signāls jebkuram potenciālajam pretiniekam: Amerikas Savienotās Valstis un Latvija nopietni uztver mūsu kopīgo apņemšanos aizsargāt katru NATO teritorijas kvadrātcentimetru,” atzīmē Amerikas Savienoto Valstu vēstnieks Kristofers Robinsons (Christopher Robinson).
HIMARS ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas, to darbības rādiuss sasniedz aptuveni 300 kilometru, izmantojot ATACMS raķetes, kas ir daļa no līguma.
Papildus tam, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks nodrošinātas apmācības, kā arī munīcija un cits atbalsta aprīkojums, lai Latvija varētu pilnvērtīgi pielietot HIMARS sniegtās aizsardzības funkcijas.
Lēmumā par HIMARS iegādi ņemts vērā arī tas, ka šī artilērijas raķešu sistēma sevi pierādījusi kā nozīmīgs elements Ukrainas cīņā pret Krievijas iebrukumu.
Paredzēts, ka Latvija augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmas HIMARS varētu saņemt sākot no 2027. gada.
Lasiet arī; «Es redzēju, ko šis jāklis izdarīja ar Rūtu,» – retrītu un rituālu rīkotāja dusmīga uz Mārci Judzi
Latvija šogad veikusi vēl līdz šim nepieredzētas investīcijas aizsardzības spēju stiprināšanā, parakstot līgumus gan par IRIS-T pretgaisa aizsardzības sistēmu iegādi, gan par “Naval Strike Missile” pretkuģu sistēmu iegādi.