1. Brazīlijā politiskajiem protestētājiem tiek piešķirta ļoti maza vārda brīvība.

2016. gada 10. maijā toreizējais prezidents Dilma Rūsefs (Dilma Rouseff) parakstīja likumprojektu, kas aizliedz personām no politiskiem protestiem ierasties publiskos stadionos – tur šobrīd norit olimpiskās spēles. Lai gan protestanti uzskata, ka šo likumprojektu izstrādāja pagaidu prezidents Maikls Temers (Michel Temer), likumīgi tas ir izstrādāts Dilma Rūsefa prezidentūras laikā. Policisti jau tagad izraida politiskos protestantus no stadioniem vai arī iznīcina visus materiālus, ko protestanti izmanto, lai aizskartu politiķus sporta spēļu laikā.

2. Riodežaneiro un Brazīlija ir bankrotējusi.

Tiek uzskatīts, ka Riodežaneiro ir 19 miljardu Brazīlijas reālu deficīts (aptuveni 5,5 miljardi eiro). Gandrīz 2 mēnešus pirms olimpiskajām spēlēm šī ārkārtas situācija tika paziņota oficiāli. Jau šī gada aprīlī tika ziņots, ka valsts budžeta deficīts sastādījis 201% no saviem gada ieņēmumiem. Tomēr, neskatoties uz finanšu katastrofu, olimpiskās spēles netika atceltas.

Olimpisko spēļu gatavošanās laikā simtiem iedzīvotāju bija spiesti pamest savas mājas, jo viņi atradās spēļu norises vietu tuvumā.

3. Militārā policija ir atbildīga par olimpisko spēļu drošību, bet tās mērķis ir civiliedzīvotāji (un sportisti!).

Brazīlijā kopumā ir četras galvenās tiesību aizsardzības organizācijas – militārā policija, civilā policija, valsts policija un pašvaldības policija.

Daudzi ārzemnieki neapzinās, ka nevis civilā, bet gan militārā policija ir atbildīga par miera uzturēšanu olimpisko spēļu laikā. Viņiem ir tiesības patrulēt pa pilsētas ielām un meklēt ar narkotikām un citām lietām saistītus noziegumus. Viņiem ir arī tiesības apstādināt autovadītājus par satiksmes pārkāpumiem.

Lai apkarotu noziedzību Riodežaneiro, valdība ir piešķīrusi 85 000 bruņoto spēku patruļas locekļus, to skaitā jūras un gaisa spēkus.

4. Riodežaneiro valdība apgalvo, ka kontrolē situāciju apkārtējā vidē, taču tā nav.

Ir apstiprināts, ka Riodežaneiro ūdeņi ir netīrāki kā jebkad – tie ir piesārņoti un pilni ar bīstamiem vīrusiem un baktērijām. Tas esot apstiprināts 16 mēnešus ilgā pētījumā.

Netiek minēts, cik ātrā laikā Brazīlijas vide ir pasliktinājusies, it īpaši pēc vietējo dambju toksisko dubļu noplūdēm.

5. Brazīlijas plāns “tīrīt” ielas pirms olimpiskajām spēlēm nozīmēja tūkstošiem nelikumīgu bērnu arestēšanu.

Vadoties pēc oficiāliem datiem, kopš 2015. gada līdz 2016. gada sākumam Riodežaneiro policija arestējusi 5 538 nepilngadīgos. Šajā valstī ir lielākais bērnu slepkavību skaits pasaulē. Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) nesen apgalvoja, ka ielu bērni šeit tiekot arestēti ar nepamatotām aizdomām un patvaļīgi tiek ievietoti mazgadīgo likumpārkāpēju iestādēs.

Saistītās tēmas: MedijiNelikumībasOlimpiskās spēles

youtube icon
Abonēt youtube