Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) pirmdien paziņoja, ka Krievijas tāllēcēja Darja Kļišina tomēr var startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, atceļot Starptautiskā vieglatlētikas federācijas (IAAF) pirms dažām dienām pieņemto lēmumu par sportistes atstādināšanu.

Pēc tam, kad IAAF paziņoja, ka Kļišina, tomēr nevarēs startēt Olimpiādē, viņa vērsās CAS< kas svētdien izskatīja sportistes apelāciju, spriedumu paziņojot agrā pirmdienas rītā.

CAS norādīja, ka Kļišinas apelācija ir apmierināta un viņa joprojām ir tiesīga startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Šāds lēmums tika pieņemts neilgi pēc tam, kad Vācijas televīzijas kanāla ARD žurnālists Hanss Joahims Zepelts ziņoja, ka iepriekš nodotās Kļišinas dopinga analīzēs konstatēti divu cilvēku DNS un, visticamākais, ar tām notikušas manipulācijas.

Kļišina sākotnēji bija vienīgā no Krievijas vieglatlētiem, kurai ļauts piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, taču neilgi pirms sacensību sākuma arī viņa tika atstādināta, jo IAAF bija saņēmusi jaunu informāciju par sportistes saistību ar dopingu.

IAAF jūnija vidū lēma, ka Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm nepielaidīs 68 Krievijas vieglatlētus, izņemot Kļišinu.

25 gadus vecā tāllēcēja Kļišina, kura ir divkārtējā Eiropas čempione telpās, jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un IAAF iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Olimpiādē.

Tāllēcējai otrdien ir paredzētas kvalifikācijas sacensības.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: Olimpiskās spēlesRioTāllēkšana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube