Ziemeļkarolīnas štata gubernators Pets Makrorijs trešdien izsludinājis ārkārtas stāvokli, Šarlotas pilsētā otro nakti pēc kārtas turpinoties vardarbīgiem protestiem pret afroamerikāņa nošaušanu.

Trešdienas vakarā sadursmēs Šarlotas centrā tika smagi savainots viens protestētājs, taču pretēji sākotnēji ziņotajam, viņš nav miris, bet pieslēgts dzīvību uzturošām sistēmām.

Protesti pret to, ka policija Šarlotā nošāvusi melnādaino Kītu Lamontu Skotu, notika otru vakaru pēc kārtas. Abus vakarus šie protesti izvērtās vardarbībā un tajos bija ievainotie.

Šarlotas pilsētas un Meklenburgas apgabala policijas priekšnieks Kerrs Patnijs apstiprināja, ka trešdienas vakara protestos sašauts vīrietis.

Septiņi policisti un viens civiliedzīvotājs ir aizvesti uz slimnīcu trešdienas vakarā protestos gūtu ievainojumu dēļ, paziņoja pilsētas domes ierēdnis Kenijs Smits.

Protestētāji metās virsū policijai pie viesnīcas Šarlotas centrā, un policisti raidīja asaru gāzi, lai izklīdinātu pūli, ziņoja laikraksts “Chicago Tribune“.

Patnijs informēja, ka protestos otrdienas vakarā tika ievainoti 16 policisti, kā arī vēl nezināms civilpersonu skaits. Tie izcēlās dažas stundas pēc tam, kad policists autostāvvietā nošāva 43 gadus veco Skotu.

Vietējie mediji ziņoja, ka policists Brentlijs Vinsons, kas nošāva Skotu, arī ir melnādainais. Viņš šobrīd atbrīvots no dienesta pienākumu pildīšanas un atrodas apmaksātā atvaļinājumā.

Vinsons bija to policistu vidū, kas meklēja kādu aizdomās turēto, kura arestam bija izsniegts orderis.

Policisti Skotu, kurš nebija meklējamā persona, pamanīja pie kādas mājas sēžam automobilī. Policisti apgalvo, ka Skotam bijis šaujamierocis, kura nēsāšanu vietējie likumi aizliedz.

Starp kārtības sargiem un Skotu izcēlās konflikts, kura laikā policisti jutuši, ka viņu dzīvības ir apdraudētas. Viņi atklājuši uguni, kā rezultātā Skots ticis nogalināts.

Tikmēr Skota tuvinieki apgalvo, ka Skotam neesot bijis šaujamierocis un ka tā vietā viņš esot rokā turējis grāmatu.

Info: BNS

Saistītās tēmas: CNNVideoZiemeļkarolīna

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube