1.oktobrī Vienkoču parkā tiks rīkota gadskārtējā Uguns nakts, informēja parka veidotājs Rihards Vidzickis.

Jau gadu no gada Uguns nakts galvenais mērķis ir nemainīgs – padarīt vienu īso rudens dienu garāku un ar sveču gaismu uzlādēt sevi ziemas tumšajam periodam. Pasākums sāksies plkst.18.30, kad ar svecēm tiek iedegts Vienkoču parka gaismu mežs. Paralēli notiks dažādas aktivitātes – senie latvju danči, senā dzīvesstila darbnīca, vaska sveču liešana, dzīvo masku darbnīca, īstu lāpu gatavošana, kalēja darbnīca, vizināšanās zirga mugurā, zīlēšana pēc rūnu zīmēm, vilnas velšanas darbnīca, aktivitātes Kokamatniecības muzejā un mucu ugunsskulptūras iedegšana.

Plkst.21 notiks tradicionālais lāpu gājiens pa līkumotajām Vienkoču parka takām, veidojot uguns čūsku. Lāpu gājiens noslēgsies ar uguns žonglieru šovu, kas šogad būs kopā ar apvienību “Soul of Flames“, “Afropulss“, flautisti Ievu Rūtentāli un Kārļa Īles ugunsskulptūrām. Pašiem izturīgākajiem un maģiju mīlošākajiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties uguns rituālā kopā ar folkloras kopu “Delve”.

Par apmeklētāju vēdera labsajūtu rūpēsies “Restorāns 3”, Valmiermuižas virtuve, “Lustīgo meistaru virtuve”, Ilze Valge ar malkas krāsnī ceptām picām, trīs kūkas un Līgatnes vīna darītava.

Visi ienākumi no šī vakara tiks novirzīti Kokamatniecības muzeja attīstībai. Ieejas maksa Uguns nakts vakarā pieaugušajiem – pieci eiro, skolēniem un pensionāriem – četri eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Lai piedalītos lāpu gājienā, vēlams līdzi paņemt lāpu.

Papildu informācija pieejama mājaslapā “www.vienkoci.lv”.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BNSUguns naktsVienkoču parks

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube