Divkārtējā Pasaules kausa ieguvēja distanču slēpošanā Terēza Juheuga pieķerta aizliegto vielu lietošanā, ceturtdien paziņoja Norvēģijas Slēpošanas federācija (NS).

Patlaban 28 gadus vecās Juheugas organismā atrastas aizliegtā anaboliskā steroīda klostebola pēdas. Analīzes sportistei tika ņemtas šī gada 16.septembrī.

Kā vēsta NS, Jūheuga augustā treniņos augstkalnē lietojusi pretapdegumu lūpu balzamu, neapzinoties, ka tajā atrodas aizliegtās vielas.

“Šajā sarežģītajā un sirreālajā situācijā jūtos satriekta. Lai gan kā sportiste esmu atbildīga par vielām, kuras lietoju, tomēr saskatu netaisnību,” situāciju komentē Juheuga.

Pagaidām vēl nav zināms, kādas sankcijas sportistei tiks piemērotas.

Juheuga 2010.gadā Norvēģijas izlases sastāvā tika kronēta par olimpisko čempioni 4×5 kilometru stafetē. Pēc četriem gadiem Sočos viņa tika pie sudraba 30 kilometru brīvā stila distancē un bronzas desmit kilometru klasikā.

Tāpat viņa divas reizes triumfējusi Pasaules kausa kopvērtējumā 2014.gadā un šogad, kā arī guvusi septiņas zelta medaļas pasaules čempionātos.

Šis ir jau otrais dopinga skandāls Norvēģijas slēpošanā pēdējo mēnešu laikā. Jūlijā divkārtējam olimpiskajam medaļniekam distanču slēpošanā Martinam Junsrūdam Sunbī tika piespriesta divu mēnešu diskvalifikācija, kā arī anulēti divu sacensību rezultāti, tādēļ viņš zaudējis 2014./15.gada sezonā izcīnīto uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Lietojot astmas medikamentus, Sunbī 2014.gada 13.decembrī un 2015.gada 8.janvārī divas reizes iekrita dopinga analīzēs. Sākotnēji Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) vienu no sporta veida lielākajām zvaigznēm attaisnoja, tomēr Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) iesniedza apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas to apmierināja.

 

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: NorvēģijaSlēpotājaVielas

youtube icon
Abonēt youtube