Latvijas profesionālais riteņbraucējs Aleksejs Saramotins noslēdzis viena gada līgumu ar UCI Pasaules tūres sacensību debitanti “Bora-Hansgrohe” no Vācijas, informē komanda.

Līdz ar to “Bora-Hansgrohe” ir noslēgusi savu komplektāciju nākamajam gadam, bet bez Saramotina kā noslēdzošais braucējs vienībai pievienojies itālis Mateo Peluči. Abi sportisti iepriekšējās sezonās bija komandas biedri IAM vienībā.

Nākamajā sezonā “Bora-Hansgrohe” komandu pārstāvēs titulētais slovāku riteņbraucējs Peters Sagans, kurš ir pašreizējais pasaules čempions grupas braucienā. Ar Pasaules tūres jaunpienācēju viņš vienojies par līgumu uz trim gadiem.

Bora-Hansgrohe” komandā jaunajā sezonā brauks arī Riodežaneiro olimpisko spēļu sestās vietas ieguvējs individuālajā braucienā Macejs Bodnars no Polijas un citi meistarīgi braucēji.

Kopš 2013. gada 34 gadus vecais Saramotins pārstāvēja Šveicē bāzēto vienību IAM, kas gan pēc šīs sezonas beigs pastāvēt. Iepriekš Latvijas sportists Pasaules tūrē startējis arī komandā “HTC-Columbia“.

Šosezon Saramotins izcīnīja astoto vietu prestižajā Parīze-Rubē velobraucienā, tāpat viņš startēja arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, grupas braucienā ierindodamies 46. vietā.

Savas karjeras laikā Saramotins septiņas reizes kļuvis par Latvijas čempionu grupas braucienā.

Karjeras laikā Saramotins pārstāvējis Latvijas riteņbraukšanas komandu “Rietumu banka-Rīga”, turpinājumā viņš startēja dāņu kontinentālajā komandā “Designa Kokken“, vienu sezonu brauca “HTC-Columbia” vienībā, bet pirms pievienošanās IAM pārstāvēja Francijā bāzēto “Cofidis“.

Profesionālā riteņbraukšanas komanda “Bora-Hansgrohe“, kas patlaban startē ar nosaukumu “Bora-Argon 18“, dibināta 2010. gadā.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube