Tas, kā tu ikdienā nēsā savus matus, ir pašas izvēle un ērtību jautājums. Visa pamatā ir tas, cik šis sakārtojums labi tev piestāv un kā vispārīgi tiec galā ar saviem matiem.

Vairākums no sievietēm, dievina garus matus un nereti apskauž garu matu īpašnieces. Nereti valda uzskats, ka garu matu pamatā ir lieliski gēni, taču bieži vien neviens nenojauš, cik lielas rūpes un pūles tiek pieliktas tam, lai šādus matus izaudzētu un koptu.

Visa pamatā, protams, ir gēni un tas, kā tavi mati aug dabiskā ceļā, taču šo augšanas procesu iespējams paātrināt, pareizi izmantojot ikdienā ierastas matu kopšanas procedūras – to ķemmēšanu, mazgāšanu, kopšanu u.c.

Atceries – šķēres ir tavs draugs. Jā, tu izlasīji pareizi! Matu regulāra apgriešana ir ļoti svarīga. Sabojāti mati, īpaši sašķēlušies matu gali, neļaus taviem matiem pienācīgi augt, tādēļ neatliec tikšanos ar savu frizieri.

Pievērs uzmanību tam, ko ēd. Sabalansē savu pārtiku un noteikti ievēro astoņu ūdens glāžu likumu. Mitrināšana spēlē neiedomājami lielu lomu matu veselībā. Ūdens palīdzēs saglabāt matu spīdumu. Pārliecinies, ka uzņem pietiekami daudz dzelzs, kalcija, olbaltumvielu, cinku, selēnu, B grupas vitamīnus. Linsēklas, rieksti, zaļo lapu dārzeņi un zaļā tēja palīdzēs matu augšanai.

Dzīvesstils. Smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, aptaukošanās un citi dzīvesstila aspekti ietekmē tavu veselību, līdz ar to, kā aug tavi mati. Šie faktori var veicināt matu izkrišanu. Nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm un atbrīvo prātu no stresa.

Nekādu karstu ūdeni, lūdzu! Remdens ūdens būs ideāls matu mazgāšanai. Tas atver matu poras, padarot eļļām un citām uzturvielām vieglāku uzsūkšanās procesu. Kad šampūnu un kondicionieri, masku esi izskalojusi. Pēdējo reizi tos izskalo ar aukstu ūdeni (protams, ne ledainu, bet tik vēsu, lai spēj izturēt). Auksts ūdens šīs poras aizvērs ciet, matos ieslēdzot tiem nepieciešamās vielas. Pretēji karsts ūdens poras vēl vairāk atver, līdz ar to padarot matus spurainus un sausus. Slapjus matus neberzē dvielī un neķemmē tos. Vislabākais veids – uzklāj uz pleciem dvieli un matiem ļauj brīvi nokrist gar pleciem.

Aizsargā un baro tos! Vasarā noteikti matos iepūt UV aizsarglīdzekli, nenēsā matus matu gumijā, nekrāso tos un vienmēr pēc mazgāšanas ieliec matu galos eļļu. Tāpat vismaz vienreiz nedēļā izmanto kādu īpaši barojošu matu masku.

Ķemmēšana. Matu ķemmēšana ir ļoti svarīgi, tikai neaizraujies ar to. Ķemmēšana lieliski masē galvas ādu un veicina asins cirkulāciju. Izvēlies koka ķemmi vai šodien tik populāro Tangle Teezer. Nežēlo naudu labai matu ķemmei, tā ir laba investīcija.

Masē galvas ādu. Masāža stimulē asinsriti, veicinot matu augšanu. Šim procesam vari izvēlēties dažādas matu eļļas vai arī olīveļļu, kokosriekstu vai mandeļu eļļu. Un šīs masāžas mazina arī stresu! 🙂

Izvēlies dabisko! Izmanto dažādus mājās atrodamus produktus un zālītes, lai parūpētos par matiem. Ābolu etiķis, sīpoli, biezpiens, olas, medus, alveja, rīcineļļa, Indijas žeņšeņs, henna un citi produkti lieliski palīdz matu augšanā. No šiem produktiem vari veidot lieliskas matu maskas.

Esi pacietīga! Matu augšana nenotiek vienā naktī. Tas ir ilgtermiņa process! 🙂

Saistītās tēmas: matimatu kopšanaskaistums

youtube icon
Abonēt youtube