Šodien, klātesot Baltijas valstu parlamentu spīkeriem, oficiāli tiks atklāta jaunā Saeimas ēka Jēkaba ielā 6/8, informēja Saeimas Preses dienestā.

Pasākumā, kas sāksies plkst.16.30, piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Eiki Nestors un Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Loreta Graužiniene.

Svinīgajā pasākumā ēkas pirmā stāva konferenču zālei tiks dots Baltiešu zāles nosaukums. Tas izvēlēts par godu Baltijas Asamblejas dibināšanas 25.gadadienai, kas tiek svinēta šogad. Pasākumā klātesošos uzrunās Mūrniece un Baltijas Asamblejas prezidents Jānis Vucāns (ZZS).

Svinīgās ceremonijas laikā Baltijas valstu parlamentu priekšsēdētāji parakstīs svinīgu apsveikumu Baltijas Asamblejai tās 25.gadadienā.

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-20 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienaskārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Kā ziņots, Jēkaba ielā 6/8 būs trīs zāles, kas paredzētas komisiju sēžu, konferenču, diskusiju un citu pasākumu rīkošanai. Tajās paredzētas vietas attiecīgi 130, 95 un 60 dalībniekiem.

Plānots, ka uz ēku Jēkaba ielā 6/8 pārcelsies vairākas Saeimas komisijas, tajā plānoti arī darba kabineti komisiju vadītājiem un darbiniekiem.

Šogad parlamenta budžetā paredzēti papildu 2 711 668 eiro, ņemot vērā apjoma un termiņa izmaiņas ēkas Jēkaba ielā 6/8 kapitālā remonta un rekonstrukcijas darbiem. Šie līdzekļi tika pārvirzīti no 2015.gada budžeta.

 


Info: BNS

Foto:pexels

Saistītās tēmas: AtklāšanaRigasDomeSaeims

youtube icon
Abonēt youtube