Nav nozīmes, vai tikai nesen esi pievienojusies blondo kārtai vai arī jau no dzimšanas esi blonda, ikviena gaišu matu īpašniece zina, cik gūti ir saglabāt to īsto un vēlamo blondo toni.

Pāris nepareizi soļi un tavas zeltainās cirtas pārvērtīsies oranžā vai rūsainā krāsā, kas ir tālu no perfektuma. Jāpiemin, ka blondi mati ir visjūtīgākie pret apkārtējās vides ietekmi, piemēram, saules stariem, ziemas vējiem un aukstumu. Tāpat tie ir daudz jūtīgāki pret dažādām karstām veidošanas ierīcēm. Un tieši tādēļ ir svarīgi izvēlēties pareizo veidu, kā tos kopt un lolot.

1. Aizsargā, pirms veido

Kā saules aizsargkrēms tavai ādai, arī matiem nepieciešama termālā un UV staru aizsardzība. Saistībā ar intensīvu apstrādi, blondi mati ir daudz trauslāki, nekā citu krāsu mati, tāpēc svarīgi tos sagatavot termālai apstrādei. Izvēlies kādu līdzekli, kas aizsargā no karstuma vai, ja dodies saulē, izvēlies kādu UV staru aizsargspreju.

2. Izvēlies violeto

Vai zināji, ka labākais veids, kā novērst matu dzeltēšanu, ir spilgti violeti līdzekļi? Tas tādēļ, ka violeta krāsa ir pretēja oranžai/dzeltenai, līdz ar to violets pigments palīdz mazināt dzelteno matu toni, padarot tos vēsākus. Jā, ar šiem līdzekļiem vari koriģēt savu vēlamo matu krāsu. Izvēlies šampūnu vai kondicionieri ar violeto pigmentu, lai iegūtu sev vēlamo krāsu.

3. Mazgā piesardzīgi

Šampūns un tā sastāvdaļas ir teju tikpat nozīmīgi kā matu krāsa, kuru izvēlies. Tā kā balināti vai krāsoti mati ir īpaši trausli, izvairies no šampūniem/kondicionieriem, kuru sastāvā ir sulfāti un parabēni. Tie sausina matus, padarot tos vēl trauslākus un nedzīvākus. Tā vietā meklē produktus, kuru sastāvā ir kumelītes – tās uzlabos matu krāsu un stāvokli. Kad mazgā matus, atceries – jo vairāk, jo labāk – šeit nestrādā. Šampūnu maigi iemasē galvā un tikpat maigi izskalo tos.

4. Nebaidies no šķērēm

Ikviena sevi cienoša un skaistumu mīloša sieviete zinās, ka regulārs friziera apmeklējums, ir skaistu un veselīgu matu pamatā. Nevajag veikt drastiskus griezumus, pietiek vien ar pāris centimetriem, lai atbrīvotos no sašķeltajiem ir mirušajiem matu galiem. Tādā veidā dodot spēku augt veselajiem. Neaizmirsti savam frizierim palūgt kādu atveseļojošu masku vai terapiju. Tavi mati tev pateiks paldies! 🙂

 

Saistītās tēmas: blondi matiblondīneskaistumkopšanaskaistums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube