Latvijā palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Eiropas Savienību (ES) raksturojošie jēdzieni iedzīvotājus vairāk vieno, nekā šķir, liecina jaunākās “Eirobarometra” aptaujas rezultāti.

Šādu viedokli pauduši 79% aptaujas dalībnieku, un, salīdzinot ar šogad aprīlī veikto aptauju, atbalsts šai nostājai ir palielinājies par 8%.

Kā svarīgākie iemesli, kas veido ES identitāti, tiek minēti vienotā valūta, demokrātijas vērtības, brīvība, kā arī kultūra un ģeogrāfiskais stāvoklis.

Tikmēr nemainīgs palicis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka Latvija ir ieguvusi no pievienošanās ES – kopš 2015.gada šādi domājošo skaits ir 60%. Latvijā 48% iedzīvotāju uzskata, ka dalība ES ir vērtējama pozitīvi, tikmēr vidēji ES tādu ir 53%. Neitrālu viedokli paudis 41% aptaujāto.

Uz jautājumu, kādi ir ieguvumi no Latvijas dalības ES, kā galvenais iemesls minētas darba iespējas, otrajā vietā minēta ekonomiskā izaugsme un miera un drošības saglabāšana. Tāpat iedzīvotāji kā ieguvumu min sadarbības uzlabošanos starp Latviju un citām ES dalībvalstīm.

Pētījums 28 ES dalībvalstīs veikts laika posmā no 24.septembra līdz 3.oktobrim, un tajā piedalījušies 27 768 iedzīvotāji visās ES dalībvalstīs. Latvijā aptaujāti 1000 respondenti.

Saistītās tēmas: ESiedzīvotājiVērtības

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube