Piekto gadu pēc kārtas Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās ierindoti AS “ABLV Bank” īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes, žurnāla “Kapitāls”, korporatīvo finanšu kompānijas “Laika stars” un SIA “Lursoft” pētījums.

Fiļa bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 310 miljonus eiro. Arī Berņa bagātība gada laikā samazinājusies par četriem miljoniem eiro, sasniedzot 307 miljonus eiro.

Šogad trešo vietu saglabājis AS “Rietumu banka” lielākais īpašnieks Leonīds Esterkins, kura īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 16 miljoniem eiro, sasniedzot 250 miljonus eiro.

Izmaiņas ir notikušas ceturtajā un piektajā vietā.

Šogad no piektās uz ceturto vietu pakāpies kompānijas “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš, kura īpašumu vērtība gada laikā palielinājusies par 65 miljoniem eiro, sasniedzot 150 miljonus eiro.

Savukārt uz piekto vietu no ceturtās noslīdējis otrs lielākais “Rietumu bankas” līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko, kura īpašumu vērtība gada laikā samazinājusies par astoņiem miljoniem eiro, sasniedzot 128 miljonus eiro.

Topa veidotāji informēja, ka otro gadu pēc kārtas “Latvijas miljonāru Top 100” iekļuvušo uzņēmēju kopējā biznesa vērtība turpina samazināties. Valsts bagātāko cilvēku pirmajā desmitā ir notikušas ievērojamas pārmaiņas. “Topa pirmā desmitnieka īpašumu kopējā vērtība joprojām turpina pieaugt (1,74 miljardi eiro šogad pret 1,41 miljardu eiro pirms gada), taču tālākā “Top 100″ daļa šo pieaugumu līdzsvaro ar vērtības kritumu,” norādīja viens no topa veidotājiem žurnālists Lato Lapsa. Viņš piebilda, ka topā šogad konstatēts arī gandrīz visu turīgāko ģimeņu biznesa vērtības kritums. Vienlaikus kopumā topa dati tomēr liecina par vēl vienu stabilitātes gadu.

Jaunais “Latvijas miljonāru Top 100” jau tradicionāli top sadarbībā ar “Lursoft” datubāzēm un korporatīvo finanšu kompāniju “Laika stars” un tiks publicēts biznesa žurnāla “Kapitāls” decembra numurā.

Saistītās tēmas: Ernests BernismiljonāriOļegs Fiļs

youtube icon
Abonēt youtube