Eiropas Parlaments (EP) pirmdien nolēma ieviest stingrākus nosacījumus finansējuma piešķiršanai britu eiroskeptiķu Apvienotās Karalistes Neatkarības partijai (UKIP), kas iepriekš tikusi sodīta par Eiropas Savienības (ES) finansējuma neatbilstošu izmantošanu.

EP grupai “Alianse tiešai demokrātijai Eiropā” (ADDE), kurā dominē UKIP, 2017.gadā avansā pienāksies tikai 33% naudas, nevis 80% kā parasti.

EP arī vienojās apturēt finansējumus ar ADDE saistītajam Eiropas Tiešās demokrātijas institūtam.

Novembrī EP paziņoja, ka UKIP kontrolētajai EP deputātu grupai nāksies atmaksāt ES finansējumu 170 000 eiro apmērā, ņemot vērā, ka tas izlietots kampaņās Lielbritānijā.

Auditā tika noskaidrots, ka ADDE piešķirtā nauda izlietota “neatbilstoši noteikumiem, kas regulē finansējumu partijām un fondiem”.

“ADDE tagad nesaņems atlikušos 20% no finansējuma (248 345 eiro), kas tika piešķirti par 2015.gadu, un tai vajadzēs atmaksāt 172 654 eiro no 80% finansējuma, kas tika izmaksāts partijai,” pavēstīja EP birojs.

“ADDE pārkāpa Eiropas partiju finansēšanas noteikumus, Lielbritānijā veicot deviņas sabiedriskās domas aptaujas pirms 2015,gada vispārējām vēlēšanām, kā arī pirms ES referenduma 2016.gadā, kā arī veidojot ziņojumu par šīm aptaujām,” informēja EP.

 


Foto: flickr

Saistītās tēmas: EPFinansējumsUKIP

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube