Vācijas policija ceturtdien veikusi kratīšanu patvēruma meklētāju mītnē valsts rietumos, turpinot meklēt par Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā sarīkoto slaktiņu aizdomās turamo tunisieti.

Stundu ilgušajā policijas operācijā Emmerihā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, bija iesaistīti apmēram 100 cilvēki, tostarp īpašo uzdevumu vienības.

Policija kratīšanas rezultātus pagaidām nav komentējusi.

Vācijas varasiestādes pavēstījušas, ka aizdomās par uzbrukumu tiek turēts 24 gadus vecs Tunisijas pilsonis Aniss Amri.

Amri, kura lūgums piešķirt patvērumu Vācijā jūnijā tika noraidīts, kopš februāra dzīvoja Berlīne. Savukārt uzbrukumā iesaistītajā kravas automašīnā atrastie dokumenti liecina, ka uzbrucējs bija deklarēts Ziemeļreinā-Vestfālenē.

Laikraksts “The New York Times” trešdien vēstīja, ka Amri pētījis, kā izgatavot bumbu, un sazinājies ar teroristu grupējumu “Islāma valsts”.

Itālijas ziņu aģentūra ANSA savukārt vēstīja, ka tunisietis četrus gadus bija ieslodzīts cietumā Itālijā.

Vācijas policija uzskarta, ka Amri, kuram Vācijā draudēja deportācija, vadīja kravas mašīnu, kas pirmdien ietriecās Ziemassvētku tirdziņā, laupot dzīvību 12 cilvēkiem un 48 ievainojot.

Vācijas varasiestādes publiskojušas Amri fotogrāfiju, bet par informāciju, kas ļaus viņu notvert solīta 100 000 eiro liela atlīdzība.

Berlīnes izmeklētāji noskaidrojuši, ka no marta līdz septembrim Amri ticis novērots aizdomās par plāniem nozagt naudu automātiska ieroča iegādei, lai, “iespējams, vēlāk sarīkotu uzbrukumu ar līdzzinātājiem”. Tomēr novērošanā netika iegūti nepieciešamie pierādījumi apsūdzību izvirzīšanai.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube