Foto: Rīgas dome

Ceturtdien, 1.decembrī, ar pirmo pasākumu atklās “Vērmanes pasaku dārza” programmu ģimenēm ar bērniem, kas turpināsies līdz pat Ziemassvētku nedēļai. Savukārt nedēļas nogalē ar koncertiem pilsētvidē, rūķu gājienu un egļu rotāšanu apkaimēs Rīgā atzīmēs Otro adventi. 

No 1. līdz 22.decembrim mazi un lieli rīdzinieki, kā arī pilsētas viesi gaidīti “Vērmanes pasaku dārzā”, kur ik ceturtdienas vakaru pie dārza strūklakas no plkst. 18.00 līdz plkst. 19.30 dažādu mākslinieku un kolektīvu izpildījumā skanēs tautā iecienītas Ziemassvētku kompozīcijas un oriģināldarbi, kā arī gaidāmi pārsteigumi bērniem.

“Šogad Vērmanes dārzs decembrī atmodīsies un ieskanēsies, pārtopot par pasaku dārzu. Ikviens varēs iesaistīties korāļu un koru dziedājumos, kā arī baudīt teatrālus priekšnesumus. Mazākos pasākuma apmeklētājus priecēs iemīļoto pasaku lasījumi, dejas un rotaļas, kā arī sagaidīs Ziemassvētku vecītis,” stāsta Rīgas pašvaldības kultūras iestādes “Ziemeļrīgas kultūras apvienība” direktore Liene Kubiļus.

Šo ceturtdien “Vērmanes pasaku dārzā” uzstāsies folkloras kopa “Laiksne”, kas mazākajiem pasākuma apmeklētājiem sagatavojusi lasījumu ar pasakām par dzīvniekiem, savukārt amatierteātris “Rampa” piedāvās baudīt pasaku improvizāciju par ziemas tematiku. Svētku koncertā ar skanīgām melodijām iepriecinās Emīla Dārziņa jauktais koris, sieviešu koris “Sapnis”, sieviešu koris “Līga”, vokālais ansamblis “Krētas freska”, jauktie kori “Sonante” un “Medera”, kā arī vokālie ansambļi “Tu un Es” un “Fortūna”.

Svētku gaidīšanas laikā Vērmanes dārza noformējumu papildinās Ziemassvētku goda vārti.

Otrās adventes koncerti Ziedoņdārzā un Rūķu gājiens Iļģuciemā

Piektdien, 2.decembrī, plkst.18.30 Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē izskanēs jauktā kora “Skaņupe” koncerts, savukārt radošu nodarbju cienītāji no plkst.11.00 līdz 18.00 būs gaidīti darbnīcā Rīgas Porcelāna muzejā, kur ikviens varēs izgatavot porcelāna sniegpārslas, sveces un citus unikālus svētku suvenīrus dāvināšanai un rotāšanai.

Savukārt sestdien, 3.decembrī, īpašs muzikālais uzvedums bērniem “Ziemeļbriedim pa pēdām” iepriecinās skatītājus un klausītājus Rīgas apkaimēs. Plkst.11.00 uzvedumu varēs vērot Anniņmuižas parkā, bet plkst.14.00 tas izskanēs Ēbelmuižas parkā. Ikkatrs tā apmeklētājs būs laipni aicināts doties rotaļās, dejot mūzikas pavadījumā un piedzīvot aizraujošu stāstu par to, kā Ziemeļbriedis kopā ar diviem lāčiem apceļo pasauli.

Plkst.15.00 un 16.00 Latvijā zināmi mākslinieki apvienosies muzikālā performancē “Ziemassvētku tēja ar Sunny Groove Dixie” Sarkandaugavas kalna parkā.

Svētdien, 4. decembrī, pilsētas centrā un apkaimēs izskanēs vairāki Otrās adventes svētku pasākumi. Plkst. 12.00 zvanu ansamblis “Campanella”, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu ansamblis un pūšamo instrumentu kvintets “Ziemassvētku prieks” muzicēs pie Bolderājās Mūzikas un mākslas skolas, savukārt plkst. 15.00 sanākušos priecēs koncertā pie Kultūras un atpūtas centra “Imanta”.

Plkst. 14.00 un plkst. 16.00 tradicionālie Adventa ieskaņas koncerti skanēs no Rātsnama balkona, savukārt plkst. 15.00 un plkst. 16.00 populāras Ziemassvētku melodijas priecēs klausītājus Ziedoņdārzā.

Plkst. 16.00 ar pasaku tēliem un Ziemassvētku vecīti tiks iedegta egle Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, savukārt plkst. 17.00 Iļģuciemā notiks Ziemassvētku egles iedegšana un rūķu gājiens. Plkst. 16.00 svētku koncertā klausītājus koncertzālē “Ave Sol” priecēs jauktais koris “Laudate”, kamerkoris “Austrums,” un jauktais koris “Skaņupe”, bet vakara noslēgumā – plkst. 19.00 – duets Kristīne Pāže un Didzis Bordo pulcēs klausītājus kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Lasiet arī: Avots: Putins vēlas katram Krievijas iedzīvotājam piešķirt QR kodu

Šajā nedēļas nogalē darbu turpina arī Ziemassvētku tirdziņi. Dāvanas un svētku cienastu būs iespējams sarūpēt Ziemassvētku tirgū Kalnciema kvartālā, kā arī tirdziņos Doma laukumā un Esplanādē.

youtube icon
Abonēt youtube