Eiropā olu ražotājiem šis gads bija grūts saistībā ar neprognozētajām tirgus svārstībām un putnu gripas draudiem, aģentūrai BNS atzina Latvijā lielākā olu un olu produktu ražotāja “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vadims Vlasovs.

Vienlaikus viņš piebilda, lai gan aizvadītais gads olu ražotājiem Eiropā bija grūts, “Balticovo” to vērtē kā apmierinošu.

Tāpat kompānijas valdes priekšsēdētājs norādīja, ka situāciju nozarē nākamgad ir grūti prognozēt saistībā ar vairākiem putnu gripas uzliesmojumu gadījumiem Eiropas Savienības valstīs un ar to saistītajām bažām par turpmāko šīs infekcijas slimības izplatību, iestājoties pavasarim, kad šī vīrusa izplatības draudus palielinās gājputnu pārvietošanās.

Vlasovs uzsvēra, ka “Balticovo”, ņemot vērā putnu gripas draudus, ir pastiprinājis biodrošības pasākumus, tostarp attiecībā uz apmeklētāju piekļuvi putnu novietnēm. “Putnu gripas infekcijai ir katastrofālas sekas. Konstatējot šo infekciju putnkopjiem ir jāizkauj viss ganāmpulks. Ceram un strādājam tā, lai šī Eiropā izplatījusies bīstamā infekcija mestu lielu līkumu “Balticovo” ganāmpulkam,” teica kompānijas valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka līdz šim putnu gripas H5N8 vīruss ir konstatēts savvaļas putniem Polijā, Horvātijā, Vācijā, Austrijā, Dānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Somijā, Rumānijā, Francijā un Šveicē. Pārsvarā ar putnu gripu ir saslimuši savvaļas migrējošie pīļu dzimtas (piemēram, cekulpīles) ūdensputni, kuri atrasti miruši jūras piekrastēs vai pie ezeriem.

Savukārt augsti patogēnās putnu gripas (APPG) H5N8 slimības uzliesmojums mājputnu novietnēs konstatēts Ungārijā, Austrijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Francijā un Polijā. Turklāt Vācijā, Nīderlandē, Francijā un Somijā ar APPG ir saslimuši arī citi nebrīvē turētie savvaļas putni, piemēram, putni zooloģiskajos dārzos.

Putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kas rada bojājumus dažādās orgānu sistēmās un tās klīniskā izpausme atkarīga no ierosinātāja patogenitātes.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. “Balticovo” 2015.gadā strādāja ar 45,939 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām.

Foto: shutterstock

Saistītās tēmas: BalticovoOlu ražotājismags gads

youtube icon
Abonēt youtube