Francijas ostas pilsētā Kalē otrdien policijas operācijā tika aizturēti pieci viesnīcu menedžeri aizdomās par piederību cilvēku kontrabandas tīklam, kas nogādājis albāņu migrantus uz Lielbritāniju, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

“Tā ir izmeklēšana, kas notikusi vairākas nedēļas un attiecas uz albāņu kontrabandistu tīklu, kurš izmantojis četras viesnīcas Kalē,” paziņoja Buloņas prokurors Paskāls Markonvils, apstiprinot reģionālā laikraksta “La Voix du Nord” ziņu.

Aizturētie ir šo viesnīcu menedžeri. Viņi tika nogādāti apcietinājumā, kas otrdienas vakarā tika pagarināts, paziņoja prokuratūra.

“Šīs viesnīcas piederēja nevis albāņiem, bet cilvēkiem, kas acīmredzot un atbilstoši sākotnējai izmeklēšanai uzņēma cilvēkus ar Albānijas pilsonību šim kontrabandistu tīklam, lai viņus nelegāli ievestu Lielbritānijā,” piebilda Markonvils.

Šis tīkls piedāvāja “garantētu aizvešanu” tikai albāņiem, iekasējot samaksu no 5000 līdz 10 000 eiro atkarībā no tā, kā viņi šķērsos Lamanšu. Kontrabandisti nodrošināja tranzītu caur viesnīcām, nevis tādām migrantu nometnēm kā tagad nojauktie “Džungļi” Kalē nomalē.

Ir aizturēti arī vairāki migranti – līdz septiņiem cilvēkiem uz istabu, piebilda prokurors.

“Mums bija stipras aizdomas par šo viesnīcu praksi. Lai gan mēs uzskatījām, ka ir darīšana ar albāņu tīklu, tomēr šķiet, ka ir iesaistīti arī eritrejieši un sīrieši,” sacīja Markonvils. Viņš piebilda, ka “menedžeri bija pilnīgi informēti par šiem faktiem un daži pat pārdeva migrantu drēbes pēc viņu aizbraukšanas”.

Apsūdzētie piektdien varētu stāties tiesas priekšā.

Pēc viņu aizturēšanas šīs viesnīcas ir slēgtas “un tiek apsargātas, lai novērstu to kļūšanu par skvotiem,” sacīja prokurors.

Kalē gadiem ilgi ir vieta, kur migranti mēģina nokļūt Lielbritānijā, paslēpjoties kravas mašīnās vai vilcienos, kuri šķērso Lamanšu.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: KalēKontrabandaMigranti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube