Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers otrdien atvainojās par “netaktisko” piezīmi preses brīfingā, kurā viņš minēja, ka Ādolfs Hitlers nav pielietojis ķīmiskos ieročus pret savu tautu.

“Atklāti sakot, es kļūmīgi izteicu nepiedienīgu un netaktisku komentāru par holokaustu, un šeit nav nekā salīdzināma,” Spaisers sacīja telekanālam CNN. “Es par to atvainojos. Tā rīkoties bija kļūda.”

Iepriekš Baltā nama preses brīfingā Spaisers centās vērst asāku kritiku pret Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, pagājušajā nedēļā notikušo uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem nemiernieku kontrolētajā pilsētā attēlojot kā vēsturē nepieredzētu ļaunumu.

“Ir kāds tik nicināms kā Hitlers, un pat viņš nenolaidās tik zemu, lai izmantotu ķīmiskos ieročus,” brīfingā sacīja Spaisers, ar šiem spriedumiem izraisot sašutuma vētru un prasības atkāpties.

“Es uzskatu, ja runājam par zarīna gāzi, nebija … viņš nepielietoja gāzi pret savu tautu tā, kā to ir dara Asads,” skaidroja preses sekretārs.

Kad žurnālisti sāka saukt – “kā ar holokaustu”, Spaisers turpināja: “Es uzskatu, ir skaidrs … es saprotu jūsu domu, paldies, paldies, es to novērtēju.”

Hitlers “nogādāja viņus holokausta centros, es to saprotu”, sacīja Spaisers, uzsverot, ka tas tomēr nav bijis tā, “kā tos izmantoja Asads, kad viņš devās uz pilsētām, nosvieda tos lejā uz nevainīgajiem pilsētu vidū”.

Vēlāk rakstiskā paziņojumā Spaisers skaidroja, ka “nekādā ziņā nav mēģinājis mazināt holokausta šausmīgo raksturu”.

“Es mēģināju parādīt atšķirību, kāda ir, taktiski izmantojot lidmašīnas, lai nomestu ķīmiskos ieročus uz apdzīvotiem centriem. Jebkurš uzbrukums nevainīgiem cilvēkiem ir nosodāms un nepiedodams,” viņš uzsvēra.

Jau ziņots, ka 4.aprīlī ķīmiskās gāzes nemiernieku kontrolētajā Hān Šeihūnā, Idlibas provincē, laupīja dzīvību vismaz 87 mierīgajiem iedzīvotājiem.

Nemiernieki, ASV un Turcija apgalvo, ka tas bijis Sīrijas valdības kara aviācijas uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tomēr Damaska un Maskava šīs apsūdzības noraida.

 


Foto: wikipedia

Saistītās tēmas: HitlersPiesaukšanaSpaisers

youtube icon
Abonēt youtube