Kāds palestīnietis piektdien nodūra britu studenti Jeruzalemē netālu no vecpilsētas, kur tūkstošiem kristiešu un jūdaistu svētceļnieku bija sapulcējušies uz Lieldienu pasākumiem.

23 gadus vecā sieviete ar nopietniem ievainojumiem tika aizvesta uz slimnīcu, kur viņa vēlāk nomira, paziņoja ārkārtas situāciju dienesti.

Uzbrukums notika tramvajā netālu no Jeruzalemes vecpilsētas, kur kristieši no visas pasaules piedalījās Lielās piektdienas procesijā, bet jūdaisti atzīmēja Lieldienu brīvdienas.

Uzbrucējs tika aizturēts, un Jeruzalemes policijas priekšnieks Jorams Halevi viņu raksturoja kā cilvēku ar “ļoti nopietniem psihiskiem traucējumiem”.

Izraēlas iekšējais izlūkdienests “Shin Bet” informēja, ka aizturētais uzbrucējs ir 57 gadus vecs palestīnietis Džamils Tamimi, kurš ir Austrumjeruzalemes iedzīvotājs.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu vainoja “islāma terorismu” šīs sievietes “aukstasinīgā” nogalināšanā.

Premjers arī sacīja, ka Izraēlas drošības spēki izjaukuši “vairākus uzbrukuma mēģinājumus pēdējo dienu laikā”, bet neminēja konkrētas detaļas.

Policija paziņoja, ka uzbrucējs no somas izvilka nazi un vairākas reizes iedūra sievietei krūtīs.

Policists, kurš ārpus sava darba laika atradās tramvajā, ar cita pasažiera palīdzību savaldīja uzbrucēju.

Jeruzalemes Ivrita universitāte paziņoja, ka nogalinātā ir apmaiņas studente Hanna Bladona no Birmingemas Universitātes. Viņa janvārī bija sākusi studēt Jeruzalemē.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: JeruzalemeNodurtPalestīna

youtube icon
Abonēt youtube