Krīzē nonākušās Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdien paziņoja, ka sasauks konstitucionālo sapulci, kas rakstīs jaunu valsts konstitūciju.

Prezidenta dekrēts domāts, lai “bloķētu fašistu apvērsumu”, kas apdraud valsti, saviem atbalstītājiem Karakasā pazinoja Maduro.

Jauno konstitūciju rakstīs “pilsoņu” institūcija, kurā nebūs pārstāvētas politiskās partijas, uzsvēra Maduro.

Maduro plāns atgādina viņa priekšteča Ugo Čavesa rīcību 1999.gadā, kad ar līdzīga paņēmiena palīdzību tika izstrādāta pašreizējā Venecuēlas konstitūcija, kas tika atbalstīta referendumā.

Maduro paziņoja, ka sapulcē būs 500 cilvēku, no kuriem puse pārstāvēs sabiedrības sektorus, bet otru pusi izraudzīs vietējās padomes visā valsts teritorijā.

Venecuēlas konstitūcija ļauj prezidentam izveidot šādu institūciju.

Venecuēlas opozīcija bažījas, ka Maduro aizpildīs konstitucionālo sapulci ar saviem atbalstītājiem, un šāds solis ir vēl viens mēģinājums mazināt opozīcijas kontrolētā parlamenta lomu.

Centriski labējā opozīcija pieprasa pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas un Maduro atkāpšanos, vainojot viņu valsts politiskajā un ekonomiskajā krīzē. Maduro savukārt paziņojis, ka ekonomiskā krīze esot kapitālistu sazvērestība.

Pret Maduro vērstos protestots pēdējās nedēļās gājuši bojā vairāki desmiti cilvēku.

Maduro 2013.gadā uzvarēja prezidenta vēlēšanās ar nelielu balsu pārsvaru pār opozīcijas kandidātu Enriki Kaprilesu, bet kopš tā laika Maduro popularitāte ir strauji kritusies.

Sabiedriskās domas izpētes kompānijas “Venebarometro” nesen veiktā aptauja liecina, ka septiņi no desmit venecuēliešiem neatbalsta Maduro.

 


Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: KonstitūcijaMaduroVenecuēla

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube