Lielbritānijas policija, izmeklējot Mančestrā popmūzikas koncerta laikā notikušo spridzinātāja pašnāvnieka uzbrukumu, trešdien šajā pilsētā aizturēja kādu sievieti.

“Saistībā ar notiekošo izmeklēšanu ir aizturēta sieviete” pēc kratīšanām Bleklijas rajonā uz ziemeļiem no Mančestras centra, paziņoja policijas preses sekretāre.

Britu policija šī terorakta lietā ir aizturējusi arī sešus vīriešus. Pēdējais no viņiem trešdien tika aizturēts pēc policijas veiktas kratīšanas Nanītonas pilsētā apmēram 160 kilometrus uz dienvidiem no Mančestras un ir pirmais ārpus Mančestras aizturētais.

Pats terorists, kas identificēts kā Salmans Abedi, pirmdienas vakarā gāja bojā, uzspridzinoties Mančestras arēnas foajē, kad tur beidzās amerikāņu popdziedātājas Arianas Grandes koncerts. Šajā teroraktā tika noslepkavoti 22 cilvēki, tostarp arī bērni.

Par šo noziegumu atbildību uzņēmies islāmistu teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Izmeklētāji nonākuši pie secinājuma, ka Abedi nav darbojies viens pats un ka viņam atbalstu snieguši citi līdzinātāji. Mančestras policija paziņojusi, ka uzbrucējs acīmredzami darbojies veselā teroristu “tīklā”. Tikmēr kāds Abedi radinieks pavēstījis, ka Tripolē Lībijas varasiestādes aizturējušas arī viņa tēvu Ramadanu Abedi un brāli Hašemu Abedi, kas, tāpat kā Salmans, arī dzimis Lielbritānijā.

Lībijas vienotības valdības policijas preses pārstāvis apstiprināja, ka Abedi tēvs un brālis ir aizturēti. Policijas pārstāvis sacīja, ka brālis zinājis par Abedi uzbrukuma plānu un viņi abi piederējuši pie grupējuma “Islāma valsts”.

Abedi radinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, atklāja, ka Salmans Abedi ieradies Mančestrā no Lībijas četras dienas pirms terorakta sarīkošanas.
“Viņa tēvs vēlējās, lai dēls paliek Lībijā, bet Salamans uzstāja, ka dosies uz Mančestru,” atklāja radinieks.

Kā ziņots, brāļu Abedi vecāki ir Lībijas pilsoņi, kuri pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados ieguva patvērumu Lielbritānijā, bēgot no toreizējā Lībijas diktatora Muamara Kadafi režīma.

Foto: Peter Byrne/PA via AP

Saistītās tēmas: Islāma valstsMančestras teroraktsTerorisms

youtube icon
Abonēt youtube