Foto: X @S p r i n t e r F a c t o r y

Par uzbrukumu koncertzālē “Crocus City Hall” Maskavas apgabalā ir atbildīga teroristiskās organizācijas “Islāma valsts”(ISIS) Afganistānas šūna, atsaucoties uz vārdā nenosauktām amerikāņu amatpersonām, ziņo laikraksts New York Times. Teroraktā bojā gājuši 83 cilvēki, tostarp trīs bērni, bet ievainooto skaits ir 182 cilvēki, astoņi no tiem bērni.

Kā vēsta laikraksts “New York Times”, atsaucoties uz vārdā nenosauktām amerikāņu amatpersonām, martā ASV savāca izlūkdatus, ka “Islāma valsts” plāno teroraktu Krievijā. ISIS dalībnieki aktīvi darbojas Krievijā, sacīja viena ASV amatpersona.

ASV izlūkdienesti savāca izlūkdatus un līdz martam secināja, ka Afganistānas ISIS šūniņa “Wilayat Khorasan” plāno teroraktu Maskavā. Pēc relatīva miera perioda ISIS ir atgriezusies pie uzbrukumu plānošanas Eiropā, norāda ASV pretterorisma amatpersonas. Turklāt lielākā daļa šo plānu tika izjaukti.

Kolins Klārks, drošības konsultāciju uzņēmuma “Souf Group” pretterorisma analītiķis, sacīja, ka ISIS pēdējos divus gadus ir “pieķērusies” Krievijai, kritizējot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņa propagandā. Teroristiskā grupējuma atbalstītāji apgalvo, ka uz Putina rokām ir musulmaņu asinis, norādot uz Krievijas kariem Čečenijā, Sīrijā un Afganistānā.

“The New York Times” arī ziņo, ka ASV par teroristu uzbrukumu draudiem Krievijā ne tikai publiski, bet arī privāti paziņojušas Krievijas amatpersonām.

Tikmēr internetā parādījusies informācija, ka Brjanskas apgabalā aizturēti divi uzbrukumā aizdomās turamie – tadžiki. Pie Tepli ciema (atrodas netālu no Baltkrievijas un Ukrainas robežas) esot apturēta automašīna ar iespējamiem noziedzniekiem, tajā atradušies seši cilvēki, un četriem no viņiem izdevies aizbēgt, raksta kanāls “Baza Telegram”. Tāpat mašīnā bijuši ieroči un Tadžikistānas pilsoņu pases. Pēc kanāla ziņotā, aizturētie ir tadžiki un tiek pārbaudīta līdzdalība teroraktā. Kā vēsta kanāls, noskaidrotas četru no sešiem iespējamiem teroristiem identitātes.

Propagandiste Margarita Simonjana savā “Telegram” kanālā raksta, ka visi noziegumā iesaistītie ir aizturēti. Kopā 11 cilvēki, četri no tiem – šāvēji.

Teroraktā bojā gājuši 83 cilvēki, tostarp trīs bērni, bet ievainoto skaits sasniedzis 182 cilvēkus,no kuriem astoņi ir bērni. Deviņi cilvēki ir kritiskā stāvoklī. Kā vēsta Krievijas mediji, daudz mirušo atrasts tualetēs, ēdināšanas telpās un telpās, kur glabāts uzkopšanas inventārs – tur cilvēki slēpās pēc apšaudes. Šie cilvēki gājuši bojā, nosmokot ugunsgrēka dūmos.

Kā vēsta “Telegram” kanāli, bojāgājušo vidū atrasts arī viena terorista līķis – viņš atpazīts pēc tā, ka pie viņa atradusies bumba.

Izskanējušas ziņas, ka Putins gatavo paziņojumu Krievijas tautai, taču vēlāk Krievijas ziņu aģentūra “RIA Novosti”izplatīja paziņojumu, ka links uz gaidāmo prezidenta uzrunu vietnē “Rutube” esot tehniska kļūme un nekādas Putina uzrunas tautai nebūšot.

Jau vēstīts, ka piektdienas, 22. marta, vakarā netālu no Maskavas koncertzālē “Crocus City Hall” nezināmas personas kamuflāžā atklāja uguni uz cilvēkiem, kas bija ieradušies uz grupas “Picnic” koncertu,. Kad sākās apšaude, ēkā varēja būt ap 7200 cilvēku.

 Aculiecinieki stāstīja, ka vīrietis šāvis no automāta un arī metis petardes. Sociālajos tīklos publicēti video, kuros redzami cilvēki, kas slēpjas no šāvēja kādā ēkā. Vēlāk kļuva zināms, ka uzbrucēji varēja būt divi vai trīs. Vienā no video var redzēt, kā ēkā ienāk divi vīrieši maskās un šauj.

Pēc šāvieniem ēkā izcēlies ugunsgrēks, ēka dega un sācis iebrukt jumts. Daļa cilvēku ir iesprostoti ēkas otrajā stāvā un nevar izkļūt no ēkas ugunsgrēka dēļ. Ugunsdzēsēji dzēš ēkas jumtu, liesmu dzēšanai tiek izmantoti arī helikopteri.

Maskavā ieviests plāns “Sirēna”, nokomplektēts policijas personāls papildspēkiem Vnukovas, Šeremetjevas, Domodedovas lidostās, arī Krievijas dzelzceļš pastiprinājis drošības pasākumus.

Kā vēstīts, jau 7. martā ASV un Lielbritānijas vēstniecības izplatījušas brīdinājumu, ka Maskavā pastāv teroristu uzbrukumu draudi.

Amerikas Savienoto Valstu un Lielbritānijas vēstniecību Krievijā lapās pirms 8. marta parādījusies informācija par teroristu uzbrukumu draudiem Krievijas Federācijā tuvāko divu dienu laikā.

ASV vēstniecība Krievijā ziņoja, ka “ekstrēmisti plāno veikt uzbrukumus lielās pulcēšanās vietās Maskavā, jo īpaši koncertos”. ASV pilsoņiem tika ieteikts izvairīties no vietām, kur notiek liela cilvēku pulcēšanās. Savukārt Lielbritānijas vēstniecība aicināja savus pilsoņus atturēties no ceļošanas uz Krieviju.

Zīmīgi, ka piektdien, 8. martā, nestrādās Vācijas vēstniecība Maskavā un valsts ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā. Iemesli netika norādīti, taču ir vērts atzīmēt, ka Krievijā 8. marts – Starptautiskā Sieviešu diena – ir brīvdiena.

Lasiet arī: VIDEO | Keita Midltone atklāj, ka viņai diagnosticēts vēzis

Lasiet arī: Judzis: Man nebija citas izvēles, kā vien doties prom no Latvijas

Lasiet arī: Putina runasvīrs Peskovs atzīst, ka «specoperācija» izvērtusies karā

Lasiet arī: Kopdzīve, rutīna, laulības – kas katru no zodiaka zīmēm visvairāk biedē attiecībās

Lasiet arī: Šefpavāra Raimonda Zommera padomi, kā Lieldienās kļūt par olu kauju līderi

Lasiet arī: «Lūdzu, vairs nevairojaties» – sekotāji Didrihsonei pārmet pārlieku biežu atpūtu bez bērna

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube